kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600
Kaya KILIÇ

Memleket ne halde, biz neyin peşindeyiz?


Kaya KILIÇ
7 Eylül 2012 Cuma 14:48
Allah aşkına nedir bu halimiz, diye başlandı sohbet. Herkeste bir kapris, herkeste bir hırs, herkeste bir vurdumduymazlık, bu ne aymaz bir hal be gada. Oluk, oluk kan akıyor, yiğitler omuzlarda taşınıyor, birileri pis çaputlarını bayrak diye bilmem nereye dikiyor, anaların feryadı gök kubbeyi titretiyor, bizler neyin peşindeyiz. Otuz yıldır bu memlekette şehit olmayan sülale kalmamış. Her gün ayrı bir dehşet haberi, her gün ayrı bir felaket; nerde duracak kimse kestiremiyor, kimse bu konuda akla yatkın, doyurucu bir beyanda bulunmuyor. Uçların ve radikallerin söz düellosuyla; TV ekranlarında, gazete köşelerindeki dehşet planlarını okuyor/dinliyoruz. Benim oğlum, benim kardeşim, benim komşum-akrabam- köylüm vs. vs. acıların en kötüsünü yaşıyor; silah baronları onların gözyaşlarıyla kaktüslerini büyütüp, üzerlerine yapmacık güller dikiyor. Kimse bataklıktan bahsetmiyor, üzerindeki sinekten ve kötü kokudan rahatsızlığını söylüyorlar. Bu işten uzak bizler (askeri, siyasi ve uluslararası ticaret) bataklıktan hiç haberimiz yok, duyduğumuzda ise tabiri caizse küçük dilimizi yutuyoruz.
Birileri bizleri aydınlatmalı gada.  Bu ne menem şeydir hiç yakamızı bırakmıyor. Ülkenin başına her türden iktidar gelmesine rağmen çözülmüyor. Birilerine göre iktidarı devirmek için yapılan karakol baskınları, şimdilerde yine mi tekrarlanıyor. Kimse benim çocuğumun kanıyla hesap yapmasın. Kimse benim sinir uçlarıma dokunmasın. Kimse beni hiçbir şeyle denemesin, bizim geçmişimizde bellidir, geleceğimiz de öyledir. Hasta Osmanlının boğazından geçemeyenler, şimdilerde yumuşak karnıyla torunlarından öç almaya çalışıyor ama nafile caba. Uzunca yıllar dünyaya adaletinden bahsettiren bu halkın dedelerinin ruhu; şu günlerde geri dönme eğiliminde, demedi demeyin. Kanuni hak sayıp, Afrika’dan, Asya’dan ve Avrupa’dan haklarını talep ederse; haçlı ordularınızda fayda vermez yerli yandaşlarınız da. Unutulmasın ki Osmanlı kurulduğunda Bizans bir imparatorluktu. Kimileri kendilerinin dünyanın jandarması sanıp karıştırması, onların düşmanı gibi görünüp de; Türk düşmanlığı yaptığını bilmediğimizi sanmasınlar. Dedemiz Yavuz Selim’in dediği gibi ‘’Türkün gücünü denemek isteyen herkese mezar kazacak kadar yerimiz ve zamanımız var’’  hatırlatmasından sonra. Herkes haddini bilecek ve safını belli edecek zamandır. Dağdakilere arkadaşlar diyenlerin arkadaşı değiliz, onlara kardeşim diyenlerin kardeşleri de değiliz.
Bıçak kemiğe dayandı gada. İstemiyorum Teşvikiye camiinden şehit cenazesi kalksın veya villada oturan birinin de oğlunun şehit olmasını. Bu ülkede hiç kimsenin burnu bile kanamasın istiyorum. Nasıl bitirilecekse bitirsinler. Anaları ağlatmama uzmanları çoğalsın istiyorum. Terör uzmanı diye birisinin TV de boy göstermesini ve yorum yapmasını istemiyorum. Beni akrabama, komşuma düşman etmeye çalışan herkesi lanetliyorum. Din kardeşliğinin, kan kardeşliğinin, mezhep/soy/sop vs. vs. bahane edip; dinle alakası olmayan işler yapanları da lanetliyorum. Kimin değirmenine su taşıyoruz bilmeden; zaaflarımızdan yararlananları da lanetliyorum. Ben hep güzel şeyler yazmak isteyen birisiyim, beni bu şekilde yazı yazmaya mecbur edenleri de lanetliyorum. Güzel günler ve güzel haber duymak, okumak ve yazmak dileklerimle; kalın sağlıcakla.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık