kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600
Ömer Faruk GERÇEK

İktidar Teşkilatı mazeret üretme yeri olamaz!


Ömer Faruk GERÇEK
16 Mart 2013 Cumartesi 20:57
Daha önceleri de birkaç kez, Ak Parti Sultanbeyli ilçe teşkilatı hakkında bu sayfalardan görüşlerimi belirtmiştim.
Sonrasında ise 15.10.2010 Tarihinde defalarca “Sultanbeyli özelinde” dile getirdiğim eksikliklerin ve yetersizliklerin giderilememesi ve zihniyetin de değişmemesi sebebiyle Ak Partiden istifa etme gereği duydum. “Sultanbeyli özelinde” Ak Partiye inancımın kalmaması dolayısıyla Ak Parti’den istifa gerekçemi de şu şekilde izah etmiştim.
“Adalet ve Kalkınma Partisi Sultanbeyli ilçe teşkilatının kayıtlı üyesiyim. Partinin genel politikalarını tasvip etmeme rağmen, 35 yıldır Sultanbeyli’de ikamet eden bir kişi olarak, Ak Parti iktidarının ve seçilen ilçe teşkilatlarının, Sultanbeyli’nin kronik sorunlarına çözüm getirememesi veya sunulan çözüm önerilerinde ve uygulamalarda Sultanbeyli insanının göz ardı edildiğini ve yetersiz kaldığını gözlemledim. Konu ile ilgili fikirlerimi ise, girişimlerime rağmen parti içerisinde ifade etme imkanı da bulamadım. Bu sebeple, gördüğüm lüzum üzerine parti üyeliğinden istifa ediyorum.” 15.10.2010
Daha sonra kurucusu olduğum Has Parti’nin Ak Parti’ye katılması sonrasında da “Sultanbeyli özelinde” teşkilat yapısında değişen hiçbir şeyin olmaması sebebiyle, yeniden Ak Parti’ye katılma ihtiyacı hissetmedim.
Bu gün itibariyle de görüyorum ki, o gün beyan ettiğim gerekçelerim konusunda değişen hiç bir şey yok. Aynı tas, aynı hamam. Sultanbeyli bildiğiniz gibi. Yat yat uyu, uyu uyu yat.
Başbakan Erdoğan’ın gölgesinde bir şeyler yapıyormuş gibi yap, vaziyeti idare et.
Ak Partinin ilçe teşkilatlarında genel olarak maalesef, arada il teşkilatından gelen fakslarla, “şu gün şunları yapın, bu gün bu etkinliklerde bulunun” talimatlarıyla dostlar alışverişte görsün mantığıyla teşkilatçılık yapılıyor.
Sadece ilden gelen talimatlarla siyasi particilik oynanmaz.
Son olarak yaşadığımız Milli Eğitim’deki başörtüsü travması da Sultanbeyli’de Ak Parti teşkilatının vurdumduymazlığını ortaya koymuştur.
Sultanbeyli halkı, “bürokrasi erkinin, kendisini adam yerine koymaması ve kafasına göre takılması” hastalığı sonucundan oldukça muzdariptir.
Buna rağmen verdiği destek ise çaresizlik ve alternatifsizliktir.
Burada Ak Parti ilçe teşkilatındaki arkadaşlara tekrar seslenmek istiyorum.
Biz Sultanbeyli’liler, adamcılık zihniyetiyle küçük hayaller kurarak bununla tatmin olmak yerine biraz da Sultanbeyli’ye hizmet etmenizi bekliyoruz.
İktidar partisi İlçe teşkilatının sorumluluğu herkesten daha fazladır. Acizlik ve mazeret kabul etmez. Burası mazeret üretme veya tatmin olma yeri değil, çözüm üretme ve çözümü zorlama yeridir. Zira umuma mâl olmuş bir tabirle “ağlamayana meme vermezler.”
Sultanbeyli’nin bu durumunun bir sebebi de, ilçedeki sivil gelişimlerin çok atıl kalmasıdır.
Belki de çektiğimiz bu belalar biraz bu ataletten dolayıdır.
Tabii ki burada ciddi bir görev de diğer sivil toplum kuruluşlarına ve akil insanlara diğer bir moda tabirle “Kanaat Önderlerine” de iş düşüyor.
Fakat ne hikmetse bunların bir çoğunu sadece “yemek-İçmekli” toplantılarda görebiliyoruz.
Sonrasında ise bana dokunmayan yılan bin yaşasın misali herkes sus pus.
Bir de, Sultanbeyli’nin hem idari olarak hem de mülkiyet problemleri olarak bu günkü durumda olmasının (tâbir ağır olmazsa, mülkiyet kavramı açısından adeta lanetli olmasının), çözümsüz kalmasının, manevi bazı ciddi sebeplerinin de var olduğunu da düşünüyorum.
Bu sebepleri çalışıyor ve toparlıyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşarak kamuoyunda tartışılmasını da istiyorum.
İnşallah, belki o zaman Sultanbeyli bir felaha kavuşur.
Sağlıcakla kalınız.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık