kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600
Kaya KILIÇ

Bereketli bir bayram geçirecektik ama


Kaya KILIÇ
26 Ağustos 2012 Pazar 17:19
Ne tuhaf bir duygu oldu son yıllarda, mutlu olmak, bayramı bayram etmek ve akrabalarla huzurlu bir gün geçirmek. Dua ederek başlamak istiyordum bu yazıma ama maalesef olamadı. İnsan kılığına bürünmüş, insanların arasına karışmış Vampirler, kan emici keneler, zehirli yılanlar ve daha adını koyamadığımız azılı yaratıklar. Allah belanızı versin, Allah sonunuzu getirsin, Allah size yardım edenlerin ve yandaşlarınızın da belasını versin. Ben bu kadar belayı bir arada ilk kez kullanıyorum. Aklımın bana hâkim olamadığı; duygularımın esiri haline gelip bir kötülük yapmaktan zor frenliyorum kendimi. Kimseyle pek sorunu olmayan birisiyim. Bu günlerde çok sorun ve sorumluyu tanımaya ve onlara cephe almaya başlıyorum. Farkına vardığında insan hatasından dönmüyorsa; onun yaptığı veya desteklediği insanların, topluluğun, cemaatin vs. vs. yaptığı bütün eylemler ve söylemlerden sorumludur. Taraf olmayan bertaraf olmuştur. O zaman herkes safını ve tarafını belli edecek ki; ortada bir tuhaflık olmasın. Aksi durumlarda münafıklarla aynı yerde ve aynı ortamda dolaşıyor, farkına varmadan da onlarla ilişkiyi devam ettiriyoruz. Yeryüzündeki zalimlerin hepsini Allah kahretsin, perişan etsin bizlerde dünya gözüyle görelim istiyoruz ve dua ediyoruz. Masum insanlara kıyanlara, çoluk çocuk demeden katledenlere ve bu güzelim dünyamızı cehenneme çevirenlerin iki dünyasını cehenneme cevirsin.
Mazlumun ahı yerde kalmaz. Mazlum dünyanın her yerinde ve her devrinde mazlum; zalim ise her zaman zalimdir. Ve üstat Said’i Nursi ne güzel demiş değil mi? ’’zalimler için yaşasın cehennem’’ diye. Hepiniz/hepimiz de tasdik ediyoruz, bizler yalnız insanlığımızın verdiği zayıflıktan dolayı; diyoruz ki Allah onları bizim gözümüzün önünde kahretsin, perişan etsin de dünya gözüyle görelim yüreğimiz ferahlasın.‘’zerre kadar hayır yapanda, zerre kadar şer işleyende mutlaka karşılığını görecektir’’ diyor Yüce yaratan Kur’an’ı kerimde. Bundan asla şüphemiz yok, bununla birlikte bizleri rahatlatmak için de’’ Allah zalimlerin hasmıdır’’ diyor, biz Allah’a dost olmaya çalışalım ve öyle de kalalım. Bebeleri katletmek, anaları katletmek, günahsızları katletmek, sonsuz cehennemi istemektir. Öyle ise biz onlardan ve onların fiillerinden fersah, fersah uzağız demektir. Biz mazlumların dostu, zalimlerin düşmanıyız bunu ilan ediyoruz. Bu dünyada güçlü, kuvvetli, kalleş, zalim olabilirsiniz ama unutmayın dostunuz, yareniniz şeytan, durağınız ve yatağınız cehennemdir.
Allah’ım tüm dünyadaki mazlumları zalimlerin (her türlü zalimlerin) elinden kurtar ve onları sen muhafaza eyle. Bizleri, zalimlerden ve onlara dost olmaktan beri kıl.  Bizlere zalimlerle mücadelede ayağımızı sağlam bastır ve onlara dolaylı da olsa hizmet etmekten muhafaza eyle. Allah’ım tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluklar ver. Sen en iyisini bilensin.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık