Akay; “Benim sermayem halktır”

Sevilen genç İşadamı Bekir Akay AK Parti Sultanbeyli Belediye Başkan Aday adaylığını açıkladı. Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Akay, “Çocukluk ve gençlik yıllarımın geçtiği Sultanbeyli halkına hizmet etmek için bu yola çıktım. Bu yolda tek sermayem halktır” dedi.

Akay; “Benim sermayem halktır”

2019 yerel seçimlerine tam bir yıl kaldı. Kalan zamanı iyi değerlendirmek adına harekete geçen genç İşadamı Bekir Akay, Sultanbeyli AK Parti Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Akay, “Çocukluk ve gençlik yıllarımın geçtiği Sultanbeyli halkına hizmet etmek için bu yola çıktım. Bu yolda tek sermayem halktır” dedi.

ÇALIŞMALARIMA BAŞLADIM

Türkiye adım adım 2019 Yerel seçimlerine gidiyor. Yerel seçimin yaklaşmasıyla birlikte hem siyasi partilerde hem de partilerden aday olacak kişi ve kişilerde de hareketlenme başladı. Bu bağlamda harekete geçen genç işadamı Bekir Akay, AK Parti Sultanbeyli Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Belediye Başkan aday adaylığı ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Bekir Akay, “25 yılı aşkındır Sultanbeyli’deyim. Çocukluğum burada geçti. Gençliğim burada geçiyor. Bir önceki dönem Sultanbeyli Adil Mahallesi’nde muhtarlık görevinde bulundum. 5 yıllık muhtarlık sürecinde halk’a hizmet etme duygusunu iliklerime kadar yaşadım. Muhtarlık süresince sorunları görme, görülen sorunları çözme noktasında önemli tecrübeler edindim. Şimdi bu tecrübelerimi Belediye Başkanlığı makamında kullanarak Sultanbeyli halkının tamamına hizmet etmek için şimdiden aday adaylığımı açıkladım ve çalışmalarıma başladım” dedi.

BENİM SERMAYEM HALKTIR

Siyasetçinin olmazsa olmaz sermayesi halktır diyerek konuşmasına devam eden AK Parti Sultanbeyli Belediye Başkan aday adayı Bekir Akay, “Ben yıllardır şunu dile getiriyorum. Siyasetçinin sermayesi halk olmalıdır. Halktan güç alan, halk kaynağından beslenen siyasetçiler, hem siyasi hayatlarında hem de siyaset sonrası hayatlarında unutulmazlar. Buna rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Turgut Özal örnektir. Aynı şekilde partimizin lideri ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bunun en güzel yaşayan örneğidir. Benim hedefimde bu isimler gibi halka dokunan, halktan beslenen bir siyasetçi olmaktır. Bunu başarabildiğime inandığım için diyorum ki, 2019 yerel seçimlerinde Bekir Akay, halkın gücüyle bu makamı alacaktır” şeklinde konuştu.

BELEDİYE BAŞKANI GÜCÜNÜ HALKTAN ALMALI

Konuşmasına şu sözlerle devam eden Bekir Akay, “Ak Parti adayını belirlerken aday adaylığında aradığı olmazsa olmaz kriterler vardır. Bunlar sırası ile adaletli ehliyet ve liyakatli olmalıdır. Dürüst, çalışkan, güvenilir ve sözünde duran istikrarlı kişiliğe sahip olmalıdır. Temsil kabiliyeti olmalıdır. Yeniliklere açık, öz güven sahibi olmalıdır. Problem çözme yeteneği gelişmiş olmalıdır. Ben bu vasıfları taşıdığım için aday adayı oldum. Güzel ilçemizin yıllardan beri çözülmemiş sorunları olduğunu çok iyi biliyorum. Başkan olursam bunları çözeceğime inandığım için aday adayı oldum” şeklinde konuştu.

TABANDA VE TAVANDA ÇALIŞMALARA BAŞLADIM

Konuşmasını şu sözlerle sürdüren İşadamı Bekir Akay; “İçimde var olan hizmet etme aşkını yaşayabilmek için çalışmalarıma şimdiden başladım. Aday adaylığımı açıklamadan önce bir önceki ilçe Başkanı Ali Sevinç beye yola çıktığımı ifade ettim. Gerek tabanda gerekse tavanda görüşmelerimi ve temaslarımı hızlandırdım. Bir yıl gibi süreyi iyi kullanarak Sultanbeyli’yi ilmik ilmik dokuyacağım. Bu vesile ile adaylığım kesinleştiğinde ben saha çalışmasının büyük bir bölümünü zaten tamamlamış olacağım” sözlerini kaydetti.

Bekir Akay kimdir?

İlçemizin güçlü sanayicilerinden olan Bekir Akay,1974 yılında Tokat Zile’de dünyaya geldi. İlk, Orta ve lise tahsilini Manisa Akhisar’da tamamlayan Akay, yüksek öğrenimini İstanbul’da İşletme mezunu olarak tamamladı. Ak Ekmek, Ak Life İnşaat, Ak Un Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanlığı devam etmektedir. 2009-2014 yıları arasında Adil Mahallesi Muhtarlığı görevinde bulunan Akay, muhtarlığı sürecinde gönül insanı olduğunu Adil Mahallesinde ispatladı. Evli olan Akay, 2 çocuk babasıdır.24 Mart 2018 Cumartesi 16:23

http://www.habersultanbeyli.com/haber/akay-benim-sermayem-halktir-1091.html