Kongre sonrası şok istifa!

AK Parti Sultanbeyli İlçe Teşkilatının 6. Olağan Kongresinin yankıları sürmeye devam ediyor. Pazar günü olaylı bir kongre atlatan Sultanbeyli AK Parti İlçe Teşkilatı, Pazartesi günü şok bir istifa ile karşı karşıya kaldı. Pazar yönetime seçilen B.A’dan Pazartesi günü istifa istendi.

Kongre sonrası şok istifa!

AK Parti Sultanbeyli Teşkilatında neler oluyor?

18 Mart Pazar günü 6 Olağan kongresini yapan AK Parti Sultanbeyli Teşkilatı, seçimlerde gençlere yer vermemesi sebebiyle itirazlar zaman zaman arbede yaşanmıştı. Kongrede yaşanan huzursuzluk devam ederken, AK Parti İlçe Teşkilatı şok bir istifa ile sarsıldı. Gerçek Medya gazetesinin duyurduğu habere göre, kongre günü Ali Tombaş’ın listesinde yer alan ve 337 delegenin oyunu alan B.A. isimli şahıs, HDP sempatizanı olduğu tespit edildiği için istifası istenmiş ve B.A isimli şahısta istifasını yönetime sunmuştur haberine yer verdi.

 

LİSTE KAYNAKLI OLAYLAR ÇIKMIŞTI!

Konuyla ilgili Gerçek Medya Gazetesi, şu satırlara yer verdi, Anayasal takvime göre 24 Mart 2019'da yerel seçimler, 3 Kasım 2019'da da Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimine AK Partiyi taşıyacak olan AK kadroları belirleyecek kongreler yapılırken İstanbul’da en fazla oy potansiyeline sahip olduğu ilçe olan Sultanbeyli’de 18 Mart 2018 Pazar günü yapılan kongrede liste kaynaklı olaylar çıkmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her konuşmasında özellikle altını çizdiği “gençlik gelecektir” konusunun maalesef Sultanbeyli’de idrak edilmediği görüldüğü kamuoyu tarafından dile getiriliyor. Özellikle AK Parti Gençlik Kolları yöneticilerinin itirazının nedeninin “neden gençlikten kimse yok” yönünde bir tepki ortaya çıkıyor. Yapılan kongredeki yönetim kademesinde listede gençlik kollarındaki gençlere yer verilmemesi büyük tepkiye neden olmuştu.

ŞOK İSTİFA!

Kongrenin üzerinden 24 saat geçmeden yeni kurulan AK Parti Sultanbeyli ilçe yönetiminde şok bir istifa yaşandı. Listeye alınan B.A. isimli şahıs istifasını istendiğini öğrenildi. Gazetemize açıklama yapan kaynaklar devamla “Yapılan araştırmalarda kongrede yönetime alınan şahsın HDP sempatizanı olduğu yönünde tespitler olduğundan dolayı istifası istendiği söylenmiştir. Listeye alınan şahsın kimler tarafından tavsiye edildiği ve güvenlik soruşturmasına tabi tutulup tutulmadığı merak konusu olmuştur. Bu şahsı refere eden kişi ya da kişiler hakkında herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığı akıllarda soru işareti bırakmıştır.” denildi.
B.A’NIN REFERANSI KİM?

Aynı kaynaklar devamla, “Diğer bir konu ise yönetim listelerine alınacak kişilerin güvenlik soruşturması yapılırken ne derece doğru yapıldığını ve hangi kriterlerin göz önüne alındığı merak konusudur. Eğer güvenlik soruşturmaları büyük bir titizlikle gerçekleşiyorsa AK Parti Sultanbeyli ilçe teşkilatında yaşanan bu olayın sorumluları kimlerdir?” dediler. Yaşanan bu olaylarla beraber 2019 seçimlerine hazırlanan AK Parti kadrolarının, Fetö ve kriptolarının dış unsurlarla beraber müdahale etmeye çalışıyorlar mı konusunu akla getirdiği kaynaklarımızca dile getiriliyor.24 Mart 2018 Cumartesi 16:16

http://www.habersultanbeyli.com/haber/kongre-sonrasi-sok-istifa-1090.html