Çakır “Gençlik bu listenin neresinde”

AK Parti Sultanbeyli 6. Olağan kongresini yaptı. Tek liste ile gidilmesine rağmen olaylara sahne olan Sultanbeyli AK Parti Kongresinde gençler tasfiye edildi. Kongre sonrası Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Çakır, sitem dolu açıklamalar yaptı.

Çakır “Gençlik bu listenin neresinde”

AK PARTİ SULTANBEYLİ TEŞKİLATINDA ADALET SARSILMIŞTIR

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen Sultanbeyli AK Parti 6. Olağan Kongresi bitmiş olmasına rağmen tartışmaları bitmiyor. Tek liste ile gidilen kongrede hem eski yönetim hem de gençlik kolları adeta tırpan yedi. Kongre de yeni yönetim listesinde gençlere yer verilmemesi kongreye damga vurdu. Bu duruma tepki gösteren AK Parti Sultanbeyli Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Çakır ilk tepkisini twitter üzerinden dile getirdi. Çakır “AK Parti Sultanbeyli teşkilatında adalet temelden sarsılmıştır.” dedi. Yaptığı paylaşımın devamında şunları dile getiren Çakır: “İl Başkanımız Bayram Şenocak başkanımızın ve Ak Partinin adaletine güveniyoruz. Partimizin ve davamızın sonuna kadar arkasındayız.” dedi.

 

ÇAKIR: ‘GENÇLERİN ÖNÜ NEDEN KESİLİYOR?

Konu ile ilgili gazetemizin görüştüğü Çakır “Yaptığımız kongrede birlik olarak girdik. Fakat yapılan listede gençliğe yer verilmemesi, partimize en büyük hizmeti yapan, Cumhurbaşkanımız, reisimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “geleceğimiz” dediği gençlere yer verilmemesi bizi çok üzmüştür. AK Parti Sultanbeyli teşkilatında adalet temelden sarsılmıştır. Geleceğimiz olan gençliğin neden önü kesiliyor? Neden reisimizin sözü dinlenmiyor?” dedi.

GENÇLİK ENGELENDİ

Açıklamasına şu sözlerle devam eden Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Çakır: “ 2017 Ekim ayında yapılan 2023 Gençlik Şura'sı daha yeni. Şura'da konuşan Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan “Seçme ve seçilme yaşını 18'e indiren kim oldu? Hamdolsun biz olduk. Niye? Biz gençliğimize inandık da onun için. Şimdi devam eden kongrelerimizde, yeni görev alan arkadaşlarımızın önemli bir kısmının gençlik kollarımızdan yetişmiş olduğunu memnuniyetle görüyorum. Aynı durum yarın belediye başkanlığı seçiminde, milletvekili seçiminde de olacaktır. Çok iyi biliyorum ki sizler kendinize bir takım haklar lütfedilmesini beklemiyorsunuz. Sizlerin tek isteği önünüzün açılması, fırsat kapısının aralanması. Biz de sizlere diyoruz ki işte 2023 hedeflerimiz, işte 2053 ve 2071 vizyonlarımız. Hepsi de sizin içindir.” Şeklinde konuşmadı mı? Reisimizin, AK Partimizin görüşü gençlik temeli üzerine olduğunu maalesef bizim teşkilatımız anlamamış. Gençlik kolumuz yapılan seçimlerde en iyi hizmetini, partimizin bir fiil saha çalışmasını göğüsledi. Ödül olarak gençlik engellendi.” dedi.

DAHA ÖNCEDE GENÇLERE AYNISI YAPILMIŞTI

Hatırlanacağı üzere AK Parti İlçe Teşkilatı ve Belediye yönetimi önceki yıllarda da yapılan kongrelerde gençlerin önünü kesmiş ve üst kademeye çıkarmamıştı. Hatta ve hatta gençlik kollarının kongrelerine müdahil olmuş birçok partiden tasfiye edilmişti.24 Mart 2018 Cumartesi 15:55

http://www.habersultanbeyli.com/haber/cakir-genclik-bu-listenin-neresinde-1089.html