Sultanbeyli Saadet Partisi'nden 2018 İSRAF BÜTÇESİ'ne tepki!

Geçtiğimiz ay Saadet Partisi meclis üyesinin red AKP Meclis üyelerinin evet oyu ile Sultanbeyli Belediye meclisinden geçen 2018 yılının bütçesi rakamlarla Sultanbeyli Mahalle muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ve Basın Mensupları ile paylaşıldı.

Sultanbeyli Saadet Partisi'nden 2018 İSRAF BÜTÇESİ'ne tepki!

HAYRA MOTOR ŞERRE FREN OLUYORUZ

2018 yılına 250 milyon bütçe hazırlayan ve birçok kalemde abartılı rakamlar kullanan Sultanbeyli Belediyesi'nin 'İsraf Bütçesi'ne tepkiler yükselmeye devam ediyor. Bütçe görüşmeleri esnasında Meclis üyesi aracılığı ile israf kalemlerine tepki gösteren Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Teşkilatı, abartılı israfı kamuoyu ile paylaşmak için muhtarlar, STK Başkanları ve basın mensupları ile bir araya geldi. Rezzan Restaurant'ta verilen kahvaltı programında açılış konuşmasını Belediye Meclis Üyesi İsmail Yılmaz yaptı. Meclis toplantılarında 'hayra motor, şerre fren' olduklarını ifade eden Yılmaz:" 2018 yılı bütçesine red oyu kullandık. Birazdan ilçe başkanımızın sunacağı kalem kalem israf rakmalarına evet oyu vermemiz vebal olacaktı. Bundan dolayı biz parti olarak red oyu verdik. Ve bugün sizler aracılığı ile şunu ifade ediyoruz ki, bu paralar bilinçsizce kullanılmakta" dedi.

İSRAFLARI TEK TEK ANLATTI

Meclis üyesi İsmail Yılmaz sonrası söz alan İlçe Başkanı Fetullah Bülbül, sinevizyon eşliğinde belediyenin israf bütçesini kalem kalem anlattı. 2018 yılında 15 mahallenin sokak iftarı için 6.404.00 TL ayrıldığını bu rakamı 15 mahalleye böldüğümüzde mahalle başı 426 bin TL'ye tekabül ediyor. Bu rakamıda ortlama bir yemeği 20 TL'den aldığımızı düşünürsek iftara 21 bin 300 kişinin katılması lazım.Bülbül ayrıca, yaklaşık 317 tane personel ile hizmet veren Sultanbeyli belediyesi, yıllık personel taşıması için 4.5 milyon bütçe ayırıyor bu izah edilebilir bir şey değildir dedi.Bununla kalmayan Bülbül, Sultanbeyli Belediyesinin sadece kendi veb sitesi ve sosyal medya hesapları için ayrılan paranın yıllık 1.5 milyon tl nin üzerinde olduğunu belirtti. Diğer maddeleri de anlatan Bülbül, bu israfa bi an önce dur denmesi gerektiğini söyledi.

BAŞKAN DANIŞMANLIKLARI HUKUKİ DEĞIL

Değişik 11 kalemde yer alan israfları sinevizyon eşliğinde tek tek anlatan Bülbül, belediyenin performans kitapçığında yer alan ilginç bir meseleyi de gündeme getirmiş oldu.Başkan Danışmanları ile ilgili bu meselede ilginç olan kısım, normalde diğer belediyelerde olmayan Danışman kısmı. Belediyenin üç kişilik bu danışman kadrosunun mevzuata aykırı olduğunu belirten Bülbül,İlçe Meclis Üyemiz gerekli dilekçeyi verip bu yanlıştan dönülmesini talep edeceğiz dedi. Ayrıca Performans kitapçığının belediyenin resmi internet sitesinde olması zorunluyken, bunun Sultanbeyli Belediyesi sitesinde yer almadığını belirtti.

İLÇE KONGRESİ

Konuşmasında Kasım Ayı sonlarında İlçe Kongresinin yapılacağından bahseden Bülbül,Kongre hazırlığında olduklarını kesin tarihi önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını söyledi.

KATILIMCILAR TEŞEKKÜR ETTİ

Yapılan sunum sonrası katılımcıların görüş ve önerilerini alan İlçe Başkanı Bülbül, söz alan katılımcıların sorularını cevapladı. Bütçe ile ilgili sıkıntıları ve detayları öğrenen katılımcılar programdan memnun olarak ayrıldılar.4 Kasım 2017 Cumartesi 17:54

http://www.habersultanbeyli.com/haber/sultanbeyli-saadet-partisinden-2018-israf-butcesine-tepki-1087.html