kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Yağmurdere’liler “Bereket Büyüklerle Beraberdir” dedi

Yağmurdere’liler “Bereket Büyüklerle Beraberdir” dedi

Sultanbeyli’de faaliyet gösteren Yağmurdereliler Derneği, yaşlı büyükleriyle kahvaltı programında bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2016 Pazar 16:32
Yağmurdere’liler “Bereket Büyüklerle Beraberdir” dedi
Sultan Köşkü Tesislerinde gerçekleştirilen programda kahvaltı ve sohbetin akabinde büyükler, dernek yönetiminden Çanakkale Gezisi talebinde bulundu.

Programda konuşan Dernek Başkanı Sadık Yazıcı, Yağmurdere vadisinde 10 ayrı köyden üyeleri olduğunu, yaklaşık 20 yıllık bir dernek olduklarını, bu anlamda da Sultanbeyli ilçesinin en eski ve kurumsal, aynı zamanda en faal derneklerinden birisi olduklarını söyledi.

Her geçen dönem derneğin yeni bir ivme kazandığını, dernek yöneticiliğinin bir gönül işi ve bayrak yarışı olduğunu, yakın zamandaki kongreyle bayrağı devraldığı önceki dönem başkanı Av. İlhan Akçay’ın başkanlığında da önemli ve  güzel çalışmalar dile getiren Yazıcı, kendilerinin çıtayı daha da yükseltmek istediklerini söyledi.

Yazıcı, Osmanlı Devletinin manevi önderi Şeyh Edebali’nin, Devletin kurucusu Osman Gazi’ye “Ey Oğul! Ananı, Atanı Say… Bereket Büyüklerle Beraberdir” vasiyeti gereğince dernek yönetimi olarak büyüklerle bir araya gelmek ve hayır dualarını almak istediklerini, bu sebeple de kahvaltılı programı tertip ettiklerini sözlerine ekledi. Program hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık