kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem UÇAN, MAHKEMEDE ŞAŞTI

UÇAN, MAHKEMEDE ŞAŞTI

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve ekibi hakkında Anadolu 26.Asliye Ceza Mahkemesinde açılan ceza davasında hâkime ifade veren İmardan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Uçan, kendisine yüklenen suçlamaları kabul etmedi. Bahsı geçen konun işlendiği tarihte görevde olmadığını diğer başkan yardımcısı görevdeydi diyerek meslektaşını suçladı.

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2015 Salı 00:17
UÇAN, MAHKEMEDE ŞAŞTI
UÇAN, KENDİNİ KURTARMAK İÇİN ARKADAŞLARINI HEDEF GÖSTERDİ

Hakim karşısında tedirginliği dikkatlerden kaçmayan Uçan’ın ifade tutanaklarına yansıyan savunmasında yer alan şu cümle ‘Ben 2013 yılında yapı kontrol sorumluluğu görevimden alındım. Yapı Kontrol Sorumluluğu bir başka başkan yardımcısının sorumluluğundadır. Mahkeme o kişiyi soruştursun’ söylemi salonda bulunan gazetecilerde şaşkınlık oluşturdu.  Uçan’ın bu savunması kendini kurtarıp, başka mesai arkadaşlarını yakması olarak yorumlandı.

O TARİHTE GÖREVDE KİM VARDI?

Başkan Yardımcısı Abdullah Uçan’ın bu savunması sonrası geçmişi araştıran gazeteciler, 2004 yılında göreve gelen Başkan Hüseyin Keskin’in çalışma arkadaşı olarak İmardan Sorumlu Başkan Yardımcılığına Abdullah Uçan’ı göreve getirdiği ortaya çıktı. Davacı Bahattin Kuvvet’in de belediye hakkında ilk davası o tarihlere denk geliyor.   Uçan ifadesinde kendini kurtarmak için dönemin Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Akbulut’u mu, yoksa şu an görevde bulunan Dr. Ayhan Koç’u mu işaret ettiği anlaşılamadı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık