kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Siyaset TURAN: İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYIM

TURAN: İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYIM

Gazetemiz HABER TAKİP’e konuşan Sultanbeyli AK Parti Kurucularından Ali Seydi Turan; TURAN: AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYIM

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2011 Salı 18:27

TURAN: İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYIM
Sultanbeyli’de AK Parti’yi kuran 22 kişiden biri olan Ali Seydi Turan, önümüzdeki aylarda yapılacak olan Sultanbeyli AK Parti İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Gazetemiz Haber Koordinatörü Recep Karakoç’a açıklamalarda bulunan Turan: ‘Sultanbeyli İlçe Teşkilatı, halkın içinden gelen ve halkla kucaklaşan bir başkan aradığı için adayım’ dedi.

ADAYLIKLA İLGİLİ İLK AÇIKLAMA HABER TAKİP’E

Sultanbeyli AK Parti’de kongre süreci yaklaştıkça aday olacak isimlerde yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Kulislerde birçok kişinin ismi ilçe başkanlığı için kulislerde dolaşsa da ismini açıklayan ilk isim Sultanbeyli AK Parti kurucularından olan Ali Seydi Turan oldu. Parti kurucularının, mahalle teşkilatlarının, delegenin, ilçe esnafı ve ilçe halkının desteğini alabilecek olan Ali Seydi Turan, ilçe Başkan adaylığı ile ilgili ilk değerlendirmesini HABER TAKİP’ten Recep Karakoç’a yaptı. Kendinden emin bir şekilde yoluna devam edeceğini söyleyen Turan: ‘AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanlığı, halkın  içinden gelen ve halkla kucaklaşan bir başkan arıyor. Bundan dolayı ilçe başkanlığına adayım’ dedi.

HABER TAKİP: Sayın Ali Seydi bey öncelikle İlçe Başkanlığı aday adaylığınız hayırlı olsun. Bu aday adaylık sürecini bize ve kamuoyuna anlatırmısınız?

 ALİ SEYDİ TURAN: Öncelikle sözlerime Rabbime şükür ederek başlamak istiyorum. HABER TAKİP gazetesine bana kendimi ifade edebilme şansı ve fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum. Şahsım yıllardır Sultanbeyli de, Kartal’da ve memleketim Malatya’da çocukluğumdan beri siyasetin içinde büyüdüm. Siyaseti ve halka hizmet etmeyi seven biriyim. İnsana hizmet beni siyasete bağladı, O beni bırakmıyor ben de onu bırakmak istemiyorum. Siyasete mahalle muhtarlığından başladım. Daha sonra Refah Partisi İl Genel Meclis Üyeliği yaptım. İki dönem, Partimiz kapandığında bir süre bağımsız kaldım. Daha sonra 2002 yılında AK Parti kurulduğunda İstanbul da seçilmiş İl Genel Meclis Üyeleri olarak 22 arkadaş ile AK Partiye geçme kararı aldık, Sultanbeyli de AK Partinin kurulmasını ve teşkilat çalışmalarını biz başlattık. Şahsım Sultanbeyli AK Parti kurucularındanım. Ayrıca, Kurucu Teşkilat Başkanlığını yaptım. Teşkilat başkanlığından ayrılarak, 1. Bölge Milletvekili Aday adaylığı için müracaatta bulundum. O da kısmet olmadı, aday olamadık. Belediyedeki işimize döndük. Halen Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar müdürlüğü, Sultanbeyli şefliğinde çalışmaktayım. Siyasi serüvenimiz şimdilik böyle. Bakalım Rabbim neyler neylerse güzel eyler.

     HABER TAKİP:    Kongre ile ilgili öngörünüz nedir?

    ALİ SEYDİ TURAN:      Öncelikle benim ne istediğim önemli değil. Önemli olan Sultanbeyli AK Parti Teşkilatının ne istediği. Önümüzde bir Kongre süreci var. Kadın Kollarının, Gençlik kollarının seçimi var. Daha sonraki süreçte Ak Parti İlçe teşkilatımızın kongresinin tarihi belli olacak. Bu tarihe kadar partide çeşitli temayül yoklamaları yapılacak. Şayet bu süreç içinde AK Parti İstanbul İl teşkilatımız, Sultanbeyli ilçe teşkilatımız, Sultanbeyli Belediye Başkanımız, Mahalle Başkanlarımız ve yönetimleri, Gençlik Kollarımız ve Kadın kollarımız uygun görürler ise tabii ki seve seve ilçemiz için hizmet etmeye hazırım. Şu an daha delegeler bile net değil. Biraz bu adaylık sürecini zamana yaymak lazım. Teşkilatçılık benim işimdir. En güzelini en mükemmelini yaparım inşallah. Kendime güveniyorum.  Mahalle teşkilatlarının sorunlarını çok iyi biliyorum, onların çalışmalarını yakinen takip ediyor ve gayretlerini hep takdir ediyorum. Mahalle teşkilatı demek halkın nabzı demektir. 

HABER TAKİP:    Sizce başkanlık için öngördüğünüz çalışma nasıl olmalıdır?

ALİ SEYDİ TURAN:  Öncelikle  ilçe teşkilatından uzaklaşan bir çok değerli arkadaşlarımız var. Onları tekrar siyasete kazandırmak istiyorum. Mahalle yönetimi ve merkez ilçeyle barışık halde siyaseti sevdirerek onlarla çalışmak benim için bir mutluluktur. İlçe ve Mahalle teşkilatlarıyla sürekli iletişim halinde olmak ve tabii ki Sultanbeyli halkının sorunlarını dinleyerek  çözüm üretmek, halkımızın söz sahibi olduğu bir yönetim sergilemek gerekir. Halktan uzak olan siyasetçilerin ayakta durmaları mümkün değildir. Ben de son olarak her şeyin planlayıcısı ve programcısı olan yüce Rabbime sonsuz şükrediyorum. Bundan dolayı hakkımızdan hayırlı olan şeyleri istiyorum.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık