kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Spor Sultanbeylispor’da nöbet değişimi

Sultanbeylispor’da nöbet değişimi

Sultanbeyli Spor Kulübü olağan genel kurulunda nöbet değişimi yaşandı. Yapılan olağan Genel kurulda Sultanbeylispor’un yeni başkanı, Sultanbeyli’li işadamı Gürol Mançi oldu.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2016 Çarşamba 00:53
Sultanbeylispor’da nöbet değişimi
İstanbul Süper Amatör liginde mücadele eden Sultanbeylispor kulübünün olağan genel kurulu yapıldı. Üç yıldır Sultanbeylispor kulüp başkanlığını yapan Ömer Faruk Gerçek’in, Başkent Ankara’da yeni bir göreve getirilmesi sebebiyle yeniden aday olmadığı genel kurulda, Sultanbeylispor Kulübü Başkanlığı’na Sultanbeyli’li işadamı Gürol Mançi seçildi.

Gerçek, teşekkür etti

Genel kurulda bir konuşma yapan Sultanbeylispor kulübü eski başkanı Ömer Faruk Gerçek, tüm çalışma arkadaşlarına, Teknik direktörlerine ve sporcularına özverilerinden dolayı teşekkür etti.

Geçtiğimiz üç sezonda yaşanan zorluklara rağmen kendisine destek olanlara da ayrıca teşekkür eden Ömer Faruk Gerçek, yeni dönemde seçilen ekibin, Sultanbeyli markasını en iyi şekilde temsil edeceğini ve Sultanbeyli gençliğine ve sporuna en iyi şekilde ve ayrım gözetmeksizin hizmet edeceğine inancının tam olduğunu belirtti.

Gerçek, konuşmasında, “Biz SULTANBEYLİ ismini onurlu bir şekilde temsil ettik. Tüm imkansızlıklar ve ilgisizliğe, ENGELLERE rağmen Sultanbeylispor olarak zor ama gurur verici günler yaşadık ve dönemimizi tamamladık. Tüm olumsuzluklara rağmen Sultanbeylispor, geçtiğimiz sezon adından İstanbul’da başarıyla söz ettirdi. Başkalarının tonlarca para dökerek yapamadığı işleri biz kendi kıt ve küçük imkanlarımızla ve ekibimizin ve sporcularımızın özverileriyle yaptık.

Özellikle geçtiğimiz yıl, tüm imkansızlıklara rağmen Şampiyonluk kovalayarak 1 Puanla BAL play-off grubunu kaçırdık. Nasip olmadı ve yükselme grubuna kalamadık. İnşallah yeni seçilen arkadaşlarımız eksiklerimizi tamamlayarak gelecek sezonlarda yarım kalmış ideallerimizi gerçekleştirecekler, dedi.

Mançi; Sultanbeyli’de sorumluluğumuz büyük

Sultanbeyli Spor Kulübünün yeni başkanı olarak seçilen İşadamı Gürol Mançi de genel kurulda bir konuşma yaparak, Önceki dönemde tüm imkansızlıklara rağmen özveriyle çalışan Ömer Faruk Gerçek ve ekibine teşekkür etti.

Mançi, Sultanbeylispor’da yeni döneme ilişkin hedeflerini de anlattı. Mançi, Ülkemize ve Sultanbeyli’ye yakışır bir gençlik yetiştirmek gerektiğini belirterek, tüm Sultanbeyli’lileri, gençliği kötülüklerden koruyan bir uğraş dalı olan çeşitli spor dallarında faaliyet gösterecek olan Sultanbeylispor’a maddi ve manevi destek olmaya çağırdı.

Mançi ayrıca, "Biz yaşadığımız bölgedeki gençleri ne kadar sağlıklı ve doğru yetiştirirsek kendi çocuğumuzu da o kadar korumuş oluruz" dedi.

Gürol Mançi, Yeni dönemde gençlerle sadece spor dallarında değil, toplumsal davranış, eğitim ve öğretimlerinin takibi ve aileleriyle birlikte etkileşim içinde, teknolojiyi de kullanarak çalışılması gerektiğini belirtti.

Sultanbeyli’liler daha duyarlı olmalı

Sultanbeyli’de yöneticileri, STK temsilcilerini ve esnafı da gençliğe hizmet anlamında duyarlı olmaya çağıran Mançi, bu tür faaliyetlerin, derneklerde veya STK’larda birkaç kişinin üzerine yıkılması halinde istenilen sonucun alınamayacağını belirtti ve özellikle genç nüfusu çok fazla olan ve gençlerinin de diğer ilçelere göre daha fazla desteğe ihtiyacı bulunan Sultanbeyli’de hepimizin sorumluluğu vardır, bu sorumluluğun bilinciyle hareket etmeliyiz” dedi.

Genel Kurul sonucunda Sultanbeylispor’un yeni yönetim ve denetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu:

Gürol Mançi, Sadık Ergin, Cengiz Büyükyılmaz, Süleyman Türk, Hayri Çuvalcı, İdris Demir, Turan İreç, Kenan Demir, Kamuran Cihan Ödül, Yılmaz Sevinç, Temel Can, Emre Güleç, Olcay Altuntaş, Ömer Dağlıkoca.

Denetleme kurulu:

Ömer Faruk Gerçek, Recep Karakoç, Ahmet Sadıkoğlu, Sinan Çolak, Abdullah Azal, Sabit Bilici.

Gürol Mançi, kimdir?

Gürol Mançi 1972 yılında Ardahan Göle’de doğdu. 25 Yıldır İstanbul Sultanbeyli’de ikamet ediyor. İktisat Fakültesi mezunu olan ve Yüksek lisans çalışmaları devam eden Mançi, Sultanbeyli’de Mali Müşavir olarak serbest meslek görevine devam ediyor.

Mançi, çeşitli sivil toplum kuruluşlardaki görevlerinin yanı sıra, 2011 yılında Has Parti Sultanbeyli ilçe teşkilatı kurucular kurulu arasında yer aldı ve Seçim işlerinden sorumlu İlçe Başkan yardımcılığı görevi yaptı. Gürol Mançi 2011 Milletvekili seçimlerinde de İstanbul 1. Bölgeden Has Parti milletvekili adayı oldu. 2015 Aralık ayında Sultanbeylispor Başkanlığına da seçilen Gürol Mançi, Evli ve 3 çocuk babası.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık