kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli’de Hizmetli ve Memurlar Dert Yandı

Sultanbeyli’de Hizmetli ve Memurlar Dert Yandı

Eğitim Bir Sen Sultanbeyli Temsilciliği İlçe Milli Eğitimde ve okullarda görev yapan hizmetli ve memur üyelerini yemeğe aldı.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2011 Çarşamba 13:27
Sultanbeyli’de Hizmetli ve Memurlar Dert YandıSultanbeyli’de görev yapan Milli Eğitim personelinin büyük bir çoğunluğunun üyeliğine sahip olan Eğitim Bir Sen, üyelerinin memnuniyetini artırmak, tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak, sıkıntılarını dinlemek, üyelerinin sendikadan beklentilerini ve taleplerini almak ve sendikal çalışmalarını üyeleriyle paylaşmak üzere yemekli toplantılar düzenlemeye devam ediyor.

Sultanbeyli’de Sultanahmet Köftecisinde düzenlenen yemeğe Eğitim Bir Sen Sultanbeyli ilçe Temsilcisi Murat ŞİT, sendika ilçe yönetimi ile İlçe Milli Eğitimde ve okullarda görev yapan hizmetli ve memurlar katıldı.

Yenilen yemeklerden sonra bir konuşma yapan Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Sultanbeyli İlçe Başkanı Murat ŞİT, bu yemeği tertip etmelerindeki amaçlarının, üyelerinin memnuniyetini artırmak, tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak, sıkıntılarını dinlemek, üyelerinin sendikadan beklentilerini ve taleplerini almak ve sendikal çalışmalarını üyeleriyle paylaşmak olduğunu ifade etti. Şit, konuşmasına şöyle devam etti: Biz Memur Sen olarak, Eğitim Bir Sen olarak Türkiye’nin en büyük sendikasıyız. Türkiye’nin en çok büyüyen sendikasıyız. Türkiye’nin en çalışkan sendikasıyız. Memur ve Hizmetlileri ayırmadan eğitim çalışanlarını bir bütün olarak gören bir sendikayız. Memur ve Hizmetlilerin görevde yükselebilmeleri için “Görevde Yükselme Sınavı” hakkını getiren bir sendikayız. Üyelerimizin sınavlara iyi hazırlanabilmeleri için önce “Eğitim Yöneticiliği Sınavlarına Hazırlık Kitabı” , “Şeflik Sınavlarına Hazırlık Kitabı” , “ Görevde Yükselme Sınavlarına Hazırlık Kitabı” ve “ KPDS, ÜDS Hazırlık Kitabı” çıkardık. Hazırlayıp, çıkardığımız kitapları üyelerimize ücretsiz dağıttık. Bu çalışmalarımızı diğer sendikalar yapamaz. Onlar ancak bizim hazırlayıp üyelerimize dağıttığımız kitaplardan fotokopi ile çoğaltarak sınavlara hazırlanabildiler. Bizim açtığımız kurslara gelerek sınavlara hazırlanabildiler. Buna rağmen bazıları, Eğitim Bir Sen el altında soruları alıyor, dediler. Hatta bazıları, Eğitim Bir Sen soruları çalıyor diye iftira attılar.

Yine sendikamız Eğitim Bir Sen Genel Merkezinin gayretleri sonucu hizmetli ve memurlarımıza da öğretmenlerde olduğu gibi belirli dönemlerde tayin isteme hakkı getirildi. Hizmetli ve memurlarımızın da İndirimli Seyahat Kartından faydalanabilmeleri için İETT Genel Müdürlüğüne resmi bir yazı yazarak hizmetli ve memurlarımıza İndirimli Seyahat Kartı talep ettik, dedi.

Memur ve hizmetliler söz aldıklarında en çok dert yandıkları konu, bir görev tanımlarının olmadığını, mesai kavramlarının olmadığını ifade ettiler. Eğitim Yöneticiliği Sınavlarında taban puanın 60 olması, memur ve hizmetlilerin Görevde Yükselme Sınavlarında ise taban puanın 70 olmasının kendilerini üzdüğünü, yine sınav giriş ücretlerinin Eğitim Yöneticiliği Sınavlarında 30 TL memur ve hizmetlilerin Görevde Yükselme Sınavlarında ise 50 TL olmasının kendilerine rahatsızlık verdiğini, bunun bir haksızlık olduğunu ifade ettiler.

Son olarak, torba yasada sendikamız Eğitim Bir Sen’in gayretleriyle kazanılan 4/B’li memurlara verilen aile yardımından 4/C’li memurların faydalanamadığını dile getirerek dert yandılar.

Konuşulanları not alan sendika yetkilileri, aldıkları notları sendika genel merkez yetkililerine ileteceklerini ifade ettiler.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık