kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli'de 2B ve mülkiyet sorunu çözülmeli!

Sultanbeyli'de 2B ve mülkiyet sorunu çözülmeli!

Sultanbeyli Evrim İnşaat ve Emlakgold Gayrimenkul 'ün sahibi Şeref Akbulat, “İnşaat sektöründe son dönemlerde yaşanan durgunluğun müteahhitler tarafından iyi analiz edilmesi gerektiğine” dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2016 Pazartesi 16:45
Sultanbeyli'de 2B ve mülkiyet sorunu çözülmeli!
Sultanbeyli Evrim İnşaat ve Emlakgold Gayrimenkul 'ün sahibi Şeref AKkbulat, “İnşaat sektöründe son dönemlerde yaşanan durgunluğun müteahhitler tarafından iyi analiz edilmesi gerektiğine” dikkat çekti.

Akbulat “İstanbul genelinde inşaat sektöründe hissedilir derecede durgunluk var diyerek dikkati çeken Akbulat Konut kredi faizlerinin yükselmesi, inşaat maliyetlerinin de artması bu durgunluğu tetikleyen unsurlar. Diğer taraftan Sultanbeyli bölgesinde yaşanan konut arsalarındaki sorunlar müteahhitleri sıkıntıya sokuyor. Kısıtlı kat sınırlaması ise maliyetleri artıran diğer bir unsur. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ortaya durgunluk tablosu çıkıyor. Yerel yönetimlerin ciddi bazı adımlar atması gerekli” diye konuştu.


2B ve Hisseli arsalardaki mülkiyet sorunu çözülmeli
Şeref Akbulat, Müteahhitler “2B arsalarındaki imar sorunu ve hisseli arsalardaki mülkiyet sorununun çözülmesi ile inşaat sektörüne nasıl yansır bunu bekleyip göreceğiz. Ayrıca Sultanbeyli 2B arsalarının imar sorunu ve hisseli arsalardaki mülkiyet imar planı için gerekli merciler üzerine düşen görevi yerine getirmeli. İstanbul her açıdan kazanacak bir planlama ile Sultanbeyli 2B ve Mülkiyet sorununu çözmeli” dedi. Akbulat  “Müteahhitlerin yatırım ortaklığına gitmesi ve büyük projeleri değerlendirmesi önemli. Sultanbeyli ’deki müteahhitlerin Arap Baharı yaşayan ülkeleri de gündeme alması gerekiyor. Nerede temel attığımızdan ziyade hangi şartlar da temel attığımız önemli. Bu nedenle şartların inşaat sektörü için elverişli olduğu bölgeleri araştırmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık