kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem SULTANBEYLİ’DEN TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA

SULTANBEYLİ’DEN TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA

Sultanbeyli Türk Telekom Anadolu Lisesi’nin kız güreş takımı İstanbul minik ve yıldız bayanlar güreş şampiyonasında rakiplerine büyük fark atarak ve toplamda 18 madalya alarak İstanbul şampiyonu oldu.

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2012 Perşembe 13:02
SULTANBEYLİ’DEN TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA
Geçtiğimiz günlerde Küçükköy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi spor salonunda yapılan müsabakalar sonucunda Tufan Başak’ın talebeleri, Sultanbeyli’li sporcu öğrenciler, Türkiye şampiyonasında hem Sultanbeyli’yi hem de İstanbul’u temsil edecekler.

 

Hamza Yerlikaya Uğurlu geldi

Sultanbeyli’ye gelerek güreş hocası Tufan Başak ve talebelerini ziyaret eden ve Sultanbeyli Türk Telekom Anadolu Lisesi’nde güreşçi erkek öğrencileri önceki başarılarından dolayı kutlayan Yerlikeya, kız öğrencilere de müsabakalarında başarılar dilediğini ve madalyalar beklediğini belirtmişti.

 

Türkiye Şampiyonasına gidecekler

Minik ve yıldız bayanlar İstanbul şampiyonasında Toplamda 18 madalya ve 10 ve 18 puan alan rakiplerine büyük fark atarak ve 60 puan alarak takım halinde İstanbul birincisi olan Telekom Lisesi öğrencileri, Türkiye şampiyonasına İstanbul’u ve Sultanbeyli’yi temsilen katılacaklar.

 

Minikler: (Takım olarak birinci)

1. Sultanbeyli Türk Telekom Anadolu Lisesi

2. Arnavutköy Belediyesi

3. Avcılar Belediyesi

 

Genel sonuçlar:

Minikler

40 kg. 1. Bahar Bostancı - Sultanbeyli Türk Telekom Anadolu Lisesi Spor Kulübü

44 kg. 1. Gülizar Sarıaslan - Sultanbeyli Başak Spor Kulübü

56 kg. 1. Fatma Adatepe  - Sultanbeyli Türk Telekom Anadolu Lisesi Spor Kulübü

60 kg. 1. Beyzanur Başak - Sultanbeyli Türk Telekom Anadolu Lisesi Spor Kulübü

 

Yıldızlar

49 kg. Hanife Alp - Sultanbeyli Türk Telekom Anadolu Lisesi Spor Kulübü

56 kg. 1. Semanur Ali - Sultanbeyli Türk Telekom Anadolu Lisesi Spor Kulübü

61. kg. 1. Cemrenur Yılmaz - Sultanbeyli Türk Telekom Anadolu Lisesi Spor Kulübü

 

Puan Tablosu:

Yıldızlar:

1. Sultanbeyli Türk Telekom Anadolu Lisesi, 60 puan,

2. Arnavutköy Belediyesi, 18 puan,

3. Avcılar Belediyesi, 10 puan

 

Şampiyonaya Sultanbeyli’den katılan kulüpler:

- Sultanbeyli Türk Telekom Anadolu Lisesi Spor Kulübü

- Başaklar Spor Kulübü

- Sultanbeyli Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü

- İstanbul Sultanbeyli Jimnastik ve Yüzme Spor Kulübü

 

Müsabakalara Sultanbeyli’den katılan sporcular:

Beyzanur Başak, Fatma Adatepe, Merve Pekiyi, Bahar Bostancı, Pınar Orak, Gizem Temel, Türkü Şat, Neslihan Ergun, Semanur Ali, Çiğdem Şahin, Sümeyye Begen, Hanife Alp, Dilra Yıldırım, Sedef Bektaş, Kübra Çelebi, Cemre Nur Yılmaz, Gamze Kolcu, Sinem Büşra Kaba

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık