kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli Belediyesinden Fetö’ye İmar rantı şüphesi!

Sultanbeyli Belediyesinden Fetö’ye İmar rantı şüphesi!

Sultanbeyli Belediyesinin FETÖ terör örgütüne örtülü destek verdiği iddialarına bir yenisi daha eklendi. Ak Parti’li Sultanbeyli Belediye’sinin, Mimar Sinan Mahallesinde 13 Bin Metrakarelik bir parselin imarını değiştirerek FETÖ’ye ciddi oranda rant sağladığı şüphesi ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2017 Cumartesi 10:54
Sultanbeyli Belediyesinden Fetö’ye İmar rantı şüphesi!

Mimar Sinan Mahallesi Kılıç Aslan Caddesi ve Özgürlük Caddesi kesişiminde bulunan 206 ada 1. Parsel numaralı 13 Bin Metrekarelik arazinin, Sultanbeyli Belediyesince, 2012 yılında Spor alanından konut alanına çevrildiği ortaya çıktı.

18.03.2011 Plan tarihli 13 Bin Metrekarelik parselin, 22.04.2012 tarihinde İmar 18 uygulaması ile Belediye tarafından, spor alanından konut alanına çevrildiği ve arazi sahiplerine büyük bir rant sağlandığı iddia edildi.

Belediyelerin bazı parsellerde zaman zaman bu tür işlemler yaptığı bilinse de, iddialara konu olan parselin sahipleri incelendiğinde işin boyutu ciddiyet kazanıyor.

İddialara göre, Arazinin 2008 yılına kadarki sahibi, Adı, Sultanbeyli’de Fetö sebebiyle çok konuşulan, Tuna GYO/Atlaspark Avm ve Azim İnşaat ile ismi sıkça gündeme gelen ve 15 Temmuz öncesi yurt dışına kaçan ve halen yurtdışında bulunan S.K.

Yine iddialara göre, 2008 Yılında S.K., araziyi, Fetö’den dolayı Kayyım atanan ve sonrasında kapatılan Emin Marketler zinciri’nin sahibi A.K.’ya veya şirketine  devrediyor. A.K.’nın da 15 Temmuz’dan kısa bir süre önce yurt dışına kaçtığı iddia ediliyor.

A.K.’nın 15 Temmuz’dan 1 ay önce Yurt dışına kaçarken bu araziyi 19 Milyon TL’ye bir inşaat firmasına sattığı dillendiriliyor. Başka bir iddia ise A.K.’nın babasına vekalet verdiği ve arsayı onun sattığı veya devrettiği şeklinde. A.K.’nın sattığı bu arazinin parası olan 19 Milyon TL’yi de yurt dışına kaçırdığı iddia ediliyor.

Bu 13 Dönümlük arsanın el değiştiren sahiplerinin profillerine bakılınca, Sultanbeyli gündeminde emlak ve inşaat işleriyle uğraşanların sıkça dillendirildiği şekliyle, bu kişilerin, Fetö sermayesini ve kaynaklarını, arazi imar inşaat işlerinde kullandıkları ve değerlendirdikleri açıkça görülüyor.

Fetö ile içli dışlı oldukları bilinen bu kişilerin arazilerinin ve mülklerinin de Fetö’nün sermayesi ve kaynağı olduğu Sultanbeyli kamuoyunda konuşuluyor.

Buradan bakıldığında Sultanbeyli Belediye yönetiminin, Sultanbeyli’de Tapu sorunu sebebiyle, imarlı ve tapulu arazi kıtlığı da düşünüldüğünde, bu devasa ranta sahip imarlı bölgede kalan araziyi 2012 yılında Spor alanından, konut alanına çevirmesi ciddi şüpheleri üzerine çekiyor.

Bu işlem, Sultanbeyli halkı tarafından, Ak Parti’li Sultanbeyli Belediyesi yönetiminin, sahipleri S.K ve A.K da göz önüne alındığında bilerek Fetö terör örgütüne rant sağlandığı şeklinde yorumlanıyor.

İlgili arazinin şu sıralar sahibi olan şirket tarafından tekrar satışa çıkartıldığı ve 30 Milyon TL civarında bir rakam istendiği Sultanbeyli’deki emlak camiasında dillendiriliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık