kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli AGD’den İsrail protestosu

Sultanbeyli AGD’den İsrail protestosu

İsrail'in gece yarısı sekiz bin kişilik ordusu ile karadan, denizden ve havadan olmak üzere Gazze’ye saldırmaya başlamasının ardından tüm yurt genelinde olduğu gibi Sultanbeyli’de de protesto edildi. Sultanbeyli Anadolu Gençlik Derneği, dün akşam teravih namazı sonrası Kent Meydanında basın açıklaması yaptı. Gıyabi cenaze namazı kılındı ve dua edildi.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 14:08
Sultanbeyli AGD’den İsrail protestosu
SEKİZ BİN KİŞİLİK CANİLER SÜRÜSÜ İLE SALDIRIYORLAR

İsrail tarafından Gazze'de ki Müslümanlara düzenlenmiş olan saldırıyı kınayan, Sultanbeyli  Anadolu Gençlik Derneği ellerinde bulunan pankartlarla ve sloganlarla İsrail'e tepki yağdırdı. Dernek başkanı Durmuş Can tarafından yapılan basın açıklamasında, "Siyonist terör örgütü İsrail gece yarısı sekiz bin kişilik caniler sürüsüyle karadan, denizden ve havadan olmak üzere Gazze’ye saldırarak yeni bir katliam sürecine başladı. İsrailin caniler sürüsü önce havadan bombardımanla akabinde çok sayıda zırhlı aracın ve tankın kara harekâtı ile yerle bir edilen sivil yerleşim bölgelerinde ilerlemeye çalışıyor." ifadelerine yer verildi.

 

MESELEYİ SAVUŞTURACAKLARINI DÜŞÜNÜYORLAR

Sanki bu katliam karşısında yine Siyonist terör örgütü İsrail için hiçbir önem arz etmeyen açıklamalar yaparak meseleyi savuşturacaklarını düşünüyorlar. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki Moon ‘un  “İsrail sivil kayıpları önlemeye çalışmalı” açıklaması her zaman ki gibi Birleşmiş Milletlerin katliama çanak tuttuğunun bir göstergesidir. Aklı başında olan herkes biliyor ki Birleşmiş Milletler, ABD ve Avrupa Birliği, Siyonist terör örgütü İsrail’in varlığını teminat altına almak için vardır.  Biz bu ülkede ya da dünyanın bir başka yerinde yaşayan herhangi bir Yahudi’nin varlığına ya da temel insan haklarından yararlanmasına elbette karşı değiliz. Gazze halkı iftar ve sahurda yiyecek yemek bulmanın derdine düşmüş durumda. Kendisine hiçbir yaptırım uygulanamayan, dünyanın şımarık çocuğu İsrail dünyanın bu sessizliğinden de güç alarak, Filistin’i tamamen işgal etme ve Müslümanlardan ve İslami eserlerden temizleme peşinde.

SULTANBEYLİ’DEN HAYKIRIYORUZ

İsrail denen terör devleti, mübarek Ramazan ayı içerisinde bir yandan Gazze halkına bombalar yağdırıyor, öbür yanda Kudüs’teki imha operasyonlarına devam ediyor. Bizler Sultanbeylili Müslümanlar olarak İsrail denilen haydutlar çetesinin varlığını kabul etmediğimiz gibi, sadece kendileri için değil, tüm Ümmetin ortak değeri olan Kudüs ve Filistin’i canları ve malları pahasına savunmaya çalışan onurlu ve yiğit Filistinli Müslümanların mücadelelerinin sonuna kadar yanında olduğumuzu bir kez daha haykırıyoruz . Biz biliyoruz ki, Filistinli Müslümanlar sadece yurtlarını savunmuyorlar. Aynı zamanda Ümmetin en önemli beldelerinden olan Filistin’i, ilk kıblemiz olan Kudüs’ü ve ümmetin onurunu savunuyorlar tüm imkânsızlıkları, zayıflıkları ve kayıplarına rağmen. Filistinli Müslümanlar bir direniş destanı yazıyor yıllardır. Osmanlı’nın 1. Dünya savaşı sonrası terk etmek zorunda kaldığı Kudüs ve Filistn’i bizim adımıza, ümmet adına savunuyorlar.

HÜKÜMET TÜRKİYE SINIRINDAKİ PATRİOTLARI KALDIRMALI

Can, açıklamasına şu sözlerle devam etti. Terörist İsrail’in Filistinlilere karşı başlattığı bu yok etme, sindirme ve sürme amaçlı orantısız vahşi saldırıları karşısında, elbette İsrail’in hamisi olan batılı devletlerden ve İslam düşmanlarından bir beklentimiz yok. Lakin başta Osmanlının varisi olduğundan dolayı Filistinli Müslümanlara borcu olan Türkiye olmak üzere, Filistin’i ve Kudüs’ü vazgeçilmez gördüğünü iddia eden tüm İslam dünyasını harekete geçmeye çağırıyor ve saldırıların durdurulması konusunda uluslar arası baskı oluşturulmasını talep ediyoruz” Siyonist terör örgütü İsrail’in tüm birimleriyle, tüm yetkilileriyle pılını pırtını toplayıp Türkiye topraklarını terk etmesini istiyoruz. Kürecik’teki füze kalkanı üssünün, Adana, Maraş ve Antep’teki patriot rampalarının sökülüp atılmasını istiyoruz. Irak petrollerinin Türkiye üzerinden İsrail’e taşınılmasına son verilemesini istiyoruz. Terör örgütü İsrail ile yapılan tüm ticari anlaşmaların ebediyen tekrarlanmamak üzere yırtılıp atılmasını istiyoruz. Anlaşılan o ki  Terör örgütü İsrail İstanbul’dan kovulmadan Filistin’deki işgale son vermeyecektir. Terör devleti İsrail ile ilişkilerini sürdüren her ülke bu katliamdan sorumludur’ ifadelerini kullandı. Yapılan basın açıklaması sonrası Kent Meydanında gıyabi cenaze namazı kılındı. Başta Gazze olmak üzere Müslüman coğrafyasında yaşanan katliam ve gözyaşının sona ermesi için dua edildi. Kent Meydanında yapılan programa Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Saadet Partisi İlçe Başkanı İsmail Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Koç, Zafer Söğütçü’nün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık