kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli ‘Kaçağa’ bağlamış..

Sultanbeyli ‘Kaçağa’ bağlamış..

Garibana fren, zengine ve itibarlıya vites mi? Sultanbeyli Belediyesi’nin göz yumduğu kaçak inşaatların tek tek deşifre olması ilçede infiale neden oluyor. Kaçak inşaatların havada uçuştuğu şu günlerde Sultanbeyli Belediyesi Demokrasi Caddesi üzerinde yapılan koca bir kaçak inşaata da göz yumduğu ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2014 Çarşamba 14:18
Sultanbeyli ‘Kaçağa’ bağlamış..
Söylem başka, eylem başka!

Sultanbeyli Belediyesi’nin şu günlerde başı kaçak inşaatlarla dertte. Göz yumduğu kaçak inşaatların tek tek deşifre olması Sultanbeyli Belediyesi’ni oldukça zora sokmuş durumda. Kaçak inşaatların havada uçuştuğu şu günlerde istihbarat servisimize gelen başka bir kaçak inşaat görüntüsü, büyük bir adaletsizliği ortaya koyuyor. Demokrasi Caddesinde yer alan kaçak yapının uydu fotoğrafları kaçak yapının kademe kademe yapıldığını gözler önüne seriyor. İnşaat yapmanın yasak olduğu 2010 yılında boş arsa olan alan 2011 yılında yavaş yavaş inşaat haline dönüyor. Duvarları örülen binanın sonrasında üstü kapatılıyor. Zamanla kapatılan üst kısım 2012 yılında tamamen bitiriliyor. Şu anda koca bir iş yeri olarak hizmet veren alanın kaçak olarak yapılması Sultanbeyli Belediyesinin vatandaşlar arasında ne kadar ayrımcılık yaptığını ortaya koyuyor.

Tören düzenlenerek kaçak inşaat yapılmayacak denmişti

Sultanbeyli Belediyesi, ilçe yöneticileri ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek Sultanbeyli halkının karşısına çıkmış ve imarsız alanlarda kaçak yapıya müsaade edilmeyeceğini söylemişti.

Garibana engel, zengine ve itibarlıya ve zengine müsaade

Kamuoyunda Sultanbeyli’deki kaçak yapılaşma ile mücadele edilirken belediyenin iki yüzlü davrandığı belirtiliyor. Belediye yetkililerin, ilçedeki gariban vatandaşa garaj, kümes, kömürlük, konsol altı gibi yerlere bir tuğla bile koydurmazken, ilçe protokolünde bulunan, belli başlı markalar veya hatırlı zengin kişilerin devasa inşaatlarına göz yumduğu görülüyor.

Belediye Spor kulübüne bağış yap, kaçağını görmeyelim

Bir ciddi iddia da, Sultanbeyli Fatih Bulvarındaki bir AVM’nin ruhsata aykırı kaçak bölümlerin yapılması ve bu kaçağa da Belediye spor kulübüne yüklü miktarda bağış karşılığı belediye yetkilileri tarafından göz yumulduğu iddiası.

Aynı Belediye kömürlüğü bile yıkmıştı

Ne gariptir ki, Sultanbeyli Belediyesi geçtiğimiz yıl içerisinde Kosova Sokakta bir ailenin tadilatını yaptığı kömürlük kaçak yapıldı diye onlarca personel ile hemen yıkılmıştı.

İlçe basınında yer bulmuştu

Sultanbeyli Belediyesi yetkililerinin adil olmayan ve kaçağa göz yuman kararları sonucu yapılan kaçak inşaatlarının bazıları yakamoztv.com adlı haber sitesinde de yayınlanmış ve durum gözler önüne serilmişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık