kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Şenol Ata’ya STK ve Dernek Başkanlarından tam destek

Şenol Ata’ya STK ve Dernek Başkanlarından tam destek

Sancaktepe Sultanbeyli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Şenol Ata, Sultanbeyli’de bulunan STK Temsilcileri ve Dernek Başkanları ile kahvaltı programında bir araya geldi. Kooperatifin başarılı çalışmaları ve bölge ekonomisine katkıları konuşulurken dernek başkanları ve STK temsilcileri de Başkan Ata’ya tam destek ile yanında oldukları mesajını verdiler.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2016 Pazartesi 16:22
Şenol Ata’ya STK ve Dernek Başkanlarından tam destek

23 Nisan Cumartesi günü Sultanbeyli Et Balık Restoran (Sultanbeyli Balıkçısında) düzenlenen kahvaltı programına çok sayıda dernek ve STK başkanının yanı sıra basın mensupları da katıldı. Kahvaltı programına ev sahipliği yapan Başkan Ata, yoğun katılım sağlayan ve kendisine desteklerini esirgemeyen konuklarına teşekkürlerini sundu.
Başkan Ata, programdaki konuşmasında şu mesajları verdi. İşte O mesajlardan satır başları;

KOOPERATİFİMİZİ İSTANBUL’UN PARLAYAN YILDIZI HALİNE GETİRDİK
“Sancaktepe Sultanbeyli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Şenol Ata, İstanbul’da en başarılı kooperatif olduklarını belirterek,
“18 yılı aşkın süredir hizmet veriyoruz. Sancaktepe Sultanbeyli Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi 1997 yılında kurulup 1999 yılında da aktif bir şekilde hizmet vermektedir. İstanbul’da 48 tane hizmet etmeye çalışan Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi var. Bu kuruluşların içerisinde 1300 üyesine üst limitten kredi veren ikinci kooperatifi oluşturduk. Esnafımız ihtiyacı olduğu için bizden kredi talep ettiğinde gerekli çalışmaları yapıp kredi almalarını sağlıyoruz. Bazı kooperatiflerin kredi limiti 50 bin TL iken bizde bu limit 150 bin TL’dir. 50 yıllık kooperatiflerin içerisinde kendi kooperatiflerinin masraflarını dahi karşılayamayan Kooperatifler varken biz ise, sağladığımız krediler ve en az takip oranıyla İstanbul’un parlayan yıldız haline gelmiş durumdayız.

BURASI BİR ESNAF TEŞKİLATIDIR
Bize emanet edilen kooperatifinçıtasını sürekli yükselterek ve üye ortaklarımız arasında adaleti ön planda tutarak İstanbul’un en başarılı kooperatifi haline getirdik. Bizim için kimin ne olduğu önemli değilBiz bu anlayış ile çalıştığımızda buranın bir Esnaf Teşkilatı olduğunu bilerek hareket ettik ve ediyoruzda. Kooperatif üyelerimize de bizlere sadece esnaf kimliğimizle gelin diyoruz.”Buna benzer faaliyet yürüten farklı ve eleştirilmesi gereken kuruluşlar varken İstanbul’un en başarılı kooperatifi neden hedef gösteriliyor anlamış değilim. Hiçbir marifetleri olmadığı halde kooperatife talip olan bu grup siyasi bir algı oluşturarak mesnetsiz eylemler gerçekleştirmektedir. Ancak oluşturmaya çalıştıkları siyasi algının doğru olmadığı AK Parti İl Başkanı ile yaptığım görüşmede de ortaya çıkmıştır. Siyasetle hiçbir alakası olmayan kredi kooperatifinin kirli emeller uğruna kullanılması doğru bir davranış değildir. Öyle ki AK Parti il Başkanı İstanbul’un en başarılı Kooperatifi olduğumuzu söyleyerek desteklerini ifade etti.

BAŞARININ KAYNAĞI DOĞRU İNSANLARA KREDİ VERMEK
”Bu kooperatif bizim şahsi yerimiz değil, esnafın kendi yeridir. Buradaki amaç esnafımızın işinin görülmesi. Ancak bunun içinde doğru bir ekip ve doğru bir yönetim gerekli. Allahaşükür şuana kadar verdiğimiz kredilerle esnafımızın geri dönüşlerdeki hassasiyeti Kooperatifimizi bu düzeye getirdi. Bunda esnafımızın katkısı ve payı büyük. Ödemelerini düzenli yaptıkları için başka esnaflarımızın da kredi çekmeleri kolaylaşıyor. Bundan dolayı hepsine Teşekkür ediyorum. Bununla birlikte, ödeme takibi ve doğru kredi kullanımından da kaynaklanan bir başarımız var.”

ADALETİ ÇALIŞANLARIMIZADA AŞILADIK
“Çalışan elemanlarımıza her zaman adaletli olmalarını ve kooperatifimize gelen esnaflarımızı; bir abi, bir baba olarak görmeleri ve işlemlerinin en kolay, en hızlı şekilde gerçekleşmesi konusunda da adil şekilde hareket etmelerini aktardık. Acil kredi ihtiyacı olan esnaflarımızı hep ön planda tuttuk.”

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE BİR KONGRE YAPACAĞIZ
“Kooperatifimiz bir süreç izliyor ve bu sürecin şahsıma belki bir zararı oldu. Ancak iyi bir süreç izliyoruz. Kimin ne olduğunu, kimin hangi hesabın peşinde olduğu kamuoyunun önünde her şekliyle meydana çıksın diye bu eylemi belki birkaç ay daha devam ettireceğiz. Burada suçlu ayağa kalkıp sonunda suçlu benim diyecek. Bunu yakalayacağız ki bir temizlik yapalım.”

GURURLA ANLATACAĞIMIZ BİR KOOPERATİFİMİZ VAR
“Başkan Ata konuşmasının son bölümünde ise kooperatifin mevcut konumu hakkında şu ifadelere yer verdi;
“İşiniz olur ya da olmaz ama bu Kooperatif Sultanbeyli’nin bir değeri, Gururla anlatabileceğimiz bir kooperatifimiz var. Kişisel olarak her türlü eleştiriye açığım. Ama Kooperatif Başkanı olarak anlatacaksanızve burada hakkımı yerseniz Rabbim size bunun hakkını sorar. Çünkü ben bu Esnafın 5 lirası için kendimin 10 lirasını harcamış biriyim. KooperatifimiziEsnafımızın 5 lirası dahi gitmesin anlayışıyla bu noktaya getirdik. Bununda; burada biriken paramız, pulumuz ile itibarımızla gerçekleştirdik.  Her şey ortada. Sizden istirhamım süreci doğru anlayın ve anlatın. “Gururla anlatacağınız bir kooperatifiniz var. Bu başarı hepimizin. Sizden dualarınız ve desteklerinizi bekliyorum.” dedi.
Programa katılan Dernek Başkanları ve STK temsilcileri ise Başkan Şenol Ata’ya yapılan çirkin saldırıyı kınayarak; Programa ev sahipliği yapan Başkan Ata’ Teşekkür edip her zaman destekçisi olduklarını belirttiler.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık