kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Rahmet Derneğinden 2017 Kurban Organizasyonu

Rahmet Derneğinden 2017 Kurban Organizasyonu

Rahmet İnsani Yardım Derneği, bu yılki kurban bayramında üye ve gönüldaşlarının kurbanlarını Suriye’nin yanı sıra Sudan ve Kenya’daki ihtiyaç sahiplerine gönderecek.

Giriş Tarihi: 18 Ağustos 2017 Cuma 13:52
Rahmet Derneğinden 2017 Kurban Organizasyonu

"Rahmet İnsani Yardım" olarak ulusal ve uluslararası yardım organizasyonlarında kendisini duyuran Rahmet İnsani Yardım Derneği, "KURBAN Şahidimiz Olsun" diyerek Suriye, Doğu Guta ve Afrika için kurban organizasyonu yapıyor.
Konu hakkında gazetemize bilgi veren Rahmet İnsani Yardım yetkilisi Hayati Arslan, "Suriye rejiminin, masum sivil insanlara karşı uyguladığı acımasız savaş politikası sebebiyle, ülke içerisinde ve dışarısında mülteci durumuna düşmüş kardeşlerimize Türkiyeli duyarlılık sahibi Müslümanların gönderdiği kurbanlar ile destek olmaya çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz." dedi.
Geçmiş senelerde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Arslan, "2013 yılında ilkini gerçekleştirdiğimiz Kurban Organizasyonuna bu yıl da devam etmekteyiz. Suriye içerisinde İdlip, Hama kırsalı, Türkmendağı ve kuşatma altındaki Doğu Guta’da kurban kesimlerini yapacağız. " diyen Arslan, kurban etinin dağıtılması konusunda hassas olduklarını belirtirken devamla  "Kurban etleri dağıtımı yapılırken özellikle evlerini bombardıman sebebiyle kaybederek çeşitli okul binalarına sığınan şehit ve gazi ailelerine öncelik veriliyordu, yeni organizasyonumuzda da buna dikkat edilecek." dedi.
Rahmet İnsani Yardım Kurban organizasyonun ilkleri hakkında bilgi veren Arslan,
"Bu yıl ilk defa kara kıta Afrika’da da iki ülke üç bölgede kurban kesimi yapacağız. Sudan Darfur bölgesi, Kenya Kakuma Kampı ve Garissa’daki mülteci kamplarında kurban kesimi yapacağız. Siz değerli Müslümanların yardımlarını bekliyoruz." dedi.
Arslan devamla "Bu mazlum coğrafyalara bağışlayacağınız kurbanlarınız şahidiniz olsun!” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık