kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem FETÖ’ye Sultanbeyli’den 200 Milyon TL Kaçak AVM Rantı

FETÖ’ye Sultanbeyli’den 200 Milyon TL Kaçak AVM Rantı

FETÖ Sultanbeyli’de başladığı dev AVM inşaatında 20 Bin M2 kaçak alan oluşturarak yaklaşık 200 Milyon TL değerinde rant sağladı. Sultanbeyli Belediyesi tüm itirazlara rağmen müdahale etmedi ve AVM’ye açılabilmesi için usulsüz İskan ruhsatı verdi. Ve tüm bunlar 17/25 Aralık sonrası ve 15 Temmuz darbe girişiminden kısa bir süre önce oldu.

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2017 Çarşamba 23:29
FETÖ’ye Sultanbeyli’den 200 Milyon TL Kaçak AVM Rantı

17/25 ARALIK SONRASI SATILDI DENDİ AMA ETRAFINDAN AYRILMADILAR

Sultanbeyli’de FETÖ’nün Banka Asya iştiraki Tuna GYO tarafından şaibeli planlarla inşasına başladığı dev Sultanbeyli AVM’si 17/25 Aralık sonrası mal kaçırma aşamasında apar topar satıldı. Göstermelik mühürlenen bina Adı Atlaspark olarak değiştirildi ve hızla inşaatına devam edildi. Fakat iddialara göre, Fetö’nün ilgilileri ve yetkilileri binanın çevresinden de hiç ayrılmadı.

ŞAİBELİ İSKAN RUHSATIYLA APAR TOPAR AÇILDI

Sultanbeyli’deki bu AVM’nin açılışı da bir AVM’ler kanunu değişimi öncesi apar topar yapıldı. Yine iddialara göre açılış için gerekli olan iskan ruhsatı Belediyeden bazı görevlilerin itirazları sebebiyle önce verilemedi. Sonrasında bu kişiler aşılarak usulsüz bir şekilde yasalara aykırı olarak iskan ruhsatı düzenlendi ve AVM hukuksuz bir şekilde açıldı.

YURTDIŞINA KAÇTILAR

AVM arsası iki farklı parsel ve iki farklı kişiye veya firmaya aitti. (A.N.U ve S.K. ve hissedarları) Bu kişilerin 17/25 Aralık sonrası dönemlerde Fetö tutuklamaları başlayınca Yurtdışına kaçtıkları iddia edildi.

İKİ BİNA GİBİ RUHSAT ALINIP KAÇAK BİRLİŞTİRME YAPILDI

5552/13 ve 5552/16 parsellerde bulunan bina için önce iki ayrı bina yapılıyormuş gibi Belediyeden ruhsat alındı. Uygulamada ise iki binanın arası olan 8 metre yaklaşma mesafesi korunmayarak birleştirilen binaların kullanım alanına dahil edildi. 120 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğindeki bu boşluk alan toplamda binaya 10.000 (On Bin) metrekare kaçak AVM alanı üretti.

Aynı şekilde iki bina bodrum katlarda da birleştirildi. Zemin katta bahçe olarak görünen alan ve yine zemin katta bulunan planda Trafo alanı olması gereken alan da ticari alan olarak AVM’ye katıldı.

TOPLAMDA 20 BİN M2 KAÇAK ALAN OLUŞTURLUDU

Zemin ve üst katlarda da inşaatın parsel çekme mesafesine uyulmayarak 13.Parsel ve 16. Parsel birleştirildi ve ticarileştirildi. Ve toplamda yaklaşık 20 Bin M2 alan, rakamsal karşılığı olarak da yaklaşık 200 Milyon TL FETÖ’ye kaçak rant olarak sağlandı. Sultanbeyli Belediyesi de itirazlara rağmen bu kaçakları görmeyerek ve üstelik bina bu haldeyken AVM açılışı için İskan Ruhsatı verdi.

Ve tüm bunlar 17/25 Aralık sonrası Cumhurbaşkanı ve Ak parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fetö ile ilgili tüm ikaz ve ihtarları yapıp, Belediye ve Teşkilatlarını uyardıktan sonra oldu ve ısrarla devam etti.

2014 YILINDA DA SORMUŞTUK

2014 yılında habersultanbeyli.com bu inşaat ile ilgili arazi rantını haber yapmış ve nedenini sormuştu. Haber linki:

http://www.habersultanbeyli.com/haber/dev-avmde-skandal-949.html

BU KADAR GÖZ YUMMANIN GEREKÇESİ NEYDİ?

 Şimdi yine soruyoruz. Fetö, vatana ve millete haince planlar yaparken ve saldırırken, Sultanbeyli Belediyesi yöneticileri niçin ısrarla Fetö’ye rant aktaran bu usulsüzlüklere göz yumdular? Gerekçesi neydi?

Sultanbeyli’deki bu dev AVM inşaatı ve diğer FETÖ inşaat ve arazileri sorumluları ile Belediye yetkililerinin irtibat ve ilişkileri de başka bir haberin konusu.. 

 

YORUMLAR
  • yorum2017-09-13 13:18:47Ertuğrul ÇELİK

    Bunların ne ahlaksız ne işgüzar olduklarını merak ediyorsanız , sultanbeylide herhangi bir esnafa yada bireye sorabilir siniz. Bunlar nasıl insan içlerine çıkıyorlar yada çıkabiliyorlar mı bilmiyorum. Şöyle bir baksak ortada birşey yok. ama nedense buraya teklif edilen ve adaylığı reddedilen İsmail ERDEM adam gibi çalışıyor. Tez zaman da pazara çıkcaksınız, reisin sizleri ayıklamasına az kaldı. merak etmeyin sizlerde yargılanacaksınız.

  • yorum2017-07-27 08:02:57mundv ver dundar

    Demek hayinler icimizde vurduk bayira nevlam kayira allah onlarl veona yataklik yapanlari kahri perisan etsin vatana milletine bayrana hayinlik edenlere rabbim firsat vermesin

  • yorum2017-07-27 00:04:51Mehmet CANPOLAT

    Kardeşim çok kolay bu adamlar çocuklarını 17 25 aralıktan sonra fetö okularından aldılarmı bu da araştırılsın.fetö yağması zaten var.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık