kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Siyaset Dr. Bekir Necati Şimşek istifa etti

Dr. Bekir Necati Şimşek istifa etti

2015 Yılı 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünden Müdür Yardımcısı Dr. Bekir Necati Şimşek istifa etti. Daha önce Amasya ve Düzce İllerinin Sağlık Müdürlüğü ve son olarak İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı olan Dr. Bekir Necati Şimşek AK Parti’den İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı olmak için görevinden ayrıldı.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2015 Çarşamba 23:53
Dr. Bekir Necati Şimşek istifa etti
Dr. Bekir Necati Şimşek, 1957 yılında Amasya’nın Taşova ilçesinde doğdu.1971 yılında Kartal Ortaokulu, 1975 yılında Haydarpaşa Lisesi (Devlet parasız yatılı) bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı.

Siyasal ve Sosyal faaliyetlere eğitiminin ilk yıllarında giren Şimşek, orta ve yüksek öğreniminde öğrencilik yıllarında, MTTB Haydarpaşa Temsilciliği ve Akıncılar Derneği Kartal Şube Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra 1984 yılında memuriyet hayatına başlayan Şimşek memuriyet yaşamı boyunca Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Özürlülerden sorumlu Başbakanlık Müşavirliği, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı Tıbbi Hizmetler Daire Başkanlığı, İBB Hıfzıssıhha ve Özürlüler Müdürlüğü, Kartal İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Düzce İl Sağlık Müdürlüğü yapmıştır.

Aynı zamanda, bir taraftan Taşra ve Merkez Bürokrasideki görevlerini başarılı bir şekilde yerine getiren Şimşek, diğer tarafta aktif bir şekilde sivil toplum ve sendika faaliyetlerinde bulunmuştur. Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in kurucular kurulunda yer alan Şimşek aynı zamanda Sağlık alanında eğitim gören öğrencilere burs sağlayan Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı Mütevelli Heyetinde yer almaktadır. Kurucusu olduğu kurumların yanı sıra İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeliği, Sağlık-Der Yönetim Kurulu Başkanlığı, Kartal Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığı yapmıştır. Halen Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkez Onur Kurulu Başkanı ve birçok Sivil Toplum Örgütünün üyesidir.

Öğrencilik yaşamından bu yana Türk siyasî hayatı içinde olan Şimşek’in siyasi yaşamı 1975 yılında Milli Selamet Partisi Kartal Gençlik Kolları İlçe Sekreteri olarak başlamış, 1980 Darbesinde çalışmalarından dolayı cezaevine girmesi sebebiyle bu görevi sekteye uğramıştır. Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nde Milletvekili ve Belediye Başkanlığı adaylıkları ve Genel Merkez Parti Müfettişliği yapmış olan Şimşek, son olarak, Halkın Sesi Partisi’nde Başbakan Yardımcısı Prof. Dr Numan Kurtulmuş’un danışmanlığını yapmıştır.

Bekir Necati Şimşek, Sultanbeyli’de bulunan Lokman Hekim Eczanesi Eczacısı Hilal Şimşek ile evli olup iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık