kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Spor Diplomasını kiraya vermeyince görevine son verildi

Diplomasını kiraya vermeyince görevine son verildi

Ligde yer alan Sultanbeyli Belediyespor, daha önce A takımda da görev yapan Alt Yapı Teknik Sorumlusu Davut Şahin’i, UEFA Pro lisansını A takım hocasına kiraya vermeyince görevden uzaklaştırdı.

Giriş Tarihi: 18 Ekim 2017 Çarşamba 17:04
Diplomasını kiraya vermeyince görevine son verildi

3. Ligde yer alan Sultanbeyli Belediyespor, daha önce A takımda da görev yapan Alt Yapı Teknik Sorumlusu Davut Şahin’i, UEFA Pro lisansını A takım hocasına kiraya vermeyince görevden uzaklaştırdı.

Sultanbeyli Belediyespor Kulübünün Gençlik Geliştirme Sorumlusu Davut Şahin’in UEFA Pro lisansını A takım Antrenörü Cem Cambaz’a kiraya vermemesi üzerine yönetim tarafından sözleşmesinin tek taraflı fesih edildiği belirtildi.

TFF’nin, Profesyonel kulüplerde teknik sorumlu olarak sözleşme yapılabilmesi için UEFA Pro lisans şartı aranması üzerine bazı kulüpler, UEFA Pro lisanslı Antrenörlerin lisanslarını kiralama yönüne
gidiyorlar.

Bakan, milletvekili, bürokrat, belediye başkanı ve siyasi parti ilçe başkanı tarafından tavassutta bulunamayan, arkasında siyasi desteği olmayan UEFA Pro lisanslı Antrenörler de ekonomik zorluklar nedeniyle çaresizlik sonucu ayda 2500-3000 TL karşılığında diplomalarını kiraya veriyorlar.

Türkiye genelinde TFF bünyesinde UEFA Pro lisanslı 600 Antrenörün bulunduğu halde profesyonel kulüplerin Antrenör seçiminde ahbap çavuş ilişkileri ile UEFA A ve UEFA B lisanslı Antrenörler ile
anlaşıyorlar.

Sonra da UEFA Pro lisanslı Antrenörler ile teknik sorumlu sözleşmesi yaparak bu sorunu aşmış oluyorlar. TFF’nin bu kulüpleri denetlemesi ve buna tevessül edenleri de yaptırımlar uygulayarak
engellemeleri gerekiyor.

Kendisi ile telefon görüşmesi yaptığımız UEFA Pro lisanslı Antrenör Davut Şahin, Sultanbeyli Belediyespor Kulübünde Gençlik geliştirme teknik sorumlusu olarak anlaştığını, ancak yönetimin
lisansını A takım Antrenörü Cem Cambaz’a kiraya vermesi yönündeki taleplerini etik bulmadığını söylemesi üzerine sözleşmesinin tek taraflı olarak fesih edildiğini söyledi.

Davut Şahin Türk futbolcuna futbolcu ve Antrenör olarak yıllardır hizmet verdiğini ancak son yıllarda yaşanan bu çirkinliklere alet olmak istemediğini vurguladı ve tüm meslektaşlarının da dik durmaları gerektiğini belirtti.

Kaynak: Kadir Küçükay / kadirspor.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık