kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Bülbül: Ümmet olarak zulme dur demeliyiz

Bülbül: Ümmet olarak zulme dur demeliyiz

Saadet Partisi öncülüğünde yapılan ve birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği “Büyük Kudüs Mitingi” yarın Yenikapı meydanında yapılacak. Miting öncesi Saadet Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Fetullah Bülbül basın mensupları ile bir araya gelerek mitinge destek istedi.

Giriş Tarihi: 29 Temmuz 2017 Cumartesi 14:37
Bülbül: Ümmet olarak zulme dur demeliyiz

BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ YENİKAPI’DA

Kahvaltılı toplantıda konuşan İlçe Başkanı Bülbül: “Bilindiği gibi İsrail son günlerde Kudüs ve Mescid-i Aksa’da Filistinlilere yönelik uyguladığı zulmü daha da artırmaya başladı. Her gün gelen acı haberler ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’da namaz kılınmasının yasaklanması, İsrail’in pervasızlığının had safhaya ulaştığını bütün dünyaya bir kere daha gösterdi. Bu yaşananlar milletimizin de öfkesini doruğa çıkardı. Bu durum karşısında Saadet Partisi olarak milletimizin ortak hissiyatına tercüman olmak, Filistin’de yaşanan zulümlere karşı duruşumuzu göstermek ve uluslararası kamuoyunun Filistin’de yaşananlara dikkatini çekmek adına; 30 Temmuz Pazar günü Yenikapı Meydanı’nda ‘Büyük Kudüs Mitingi’ düzenleme kararı almış bulunuyoruz” dedi.

KUDÜS SEVDALISI STK'LAR ALANDA OLACAK

Konuşmasını şu sözlerle sürdüren Bülbül: “STK ve kanaat önderlerinin de katılım sağlayacağı bu miting 80 milyon milletimizin farklılıklarıyla beraber yeri ve zamanı geldiğinde birlikte hareket edebileceğini gösteren önemli bir örnek olacaktır.İslam ülkelerinin dağınıklığından istifade eden İsrail’in bu insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalmak ve yapılanları içimize sindirmemiz mümkün değildir. Her daim mazlumun yanında durmuş, gözyaşını silmiş olan bu aziz millet dün olduğu gibi bugün de Filistinli kardeşlerinin yanında olduğunu gösterecektir” ifadelerini kullandı.

ARAÇLAR İLÇE ÖNÜNDEN KALKACAK

Sadece Türk ve Filistin bayraklarıyla donatılacak alana bütün halkımızı davet ediyoruz diyen Bülbül, bu tarihi mitingin başta Filistinli kardeşlerimize sonra da tüm mazlum coğrafyalara ümit olmasını temenni ediyoruz. Mitinge gelmek isteyen kardeşlerimiz için saat 13.00’te ilçe önünden otobüsler kaldırılacaktır dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık