kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Başkan Keskin’e yargı yolu..

Başkan Keskin’e yargı yolu..

Soruşturma kararı Danıştay 1′nci Dairesi’nden geldi. Daire, daha önce Keskin hakkındaki suç duyurusunu işleme koymayan İçişleri Bakanlığı’nın soruşturmaya izin vermeyen kararını kaldırdı. Kararın kaldırılması sonrası Başkan Hüseyin Keskin, Başkan Yardımcısı Abdullah Uçan ve dönemin Yapı Kontrol Müdürü Bülent Heray, ‘görevi kötüye kullanmak ve kaçak yapılaşmaya göz yummak‘tan sanık olarak hâkim karşısında.

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2015 Perşembe 13:08
Başkan Keskin’e yargı yolu..
BELEDİYE YÖNETİMİ SANIK SANDALYESİNDE

Bu kararın ardından Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdullah Uçan ve Yapı Kontrol Müdürü Bülent Heray hakkında Anadolu 26. Asliye Ceza Mahkemesinde Ceza Davası açıldı. İlk duruşma 29 Mayıs 2015 tarihinde yapıldı. Duruşmaya İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdullah Uçan ve dönemin Yapı Kontrol Müdürü Bülent Heray katılıp hâkim karşısında ilk ifadelerini verirken Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin,  duruşmaya katılmadı.

 

KESKİN, 2’NCİ DURUŞMAYA GÖZALTINDA GİDEBİLİR

Duruşmanın hâkimi, Keskin’in mahkemeye ifade vermemeye gelmemesi üzerine bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesi kararı öncesi Başkan Keskin’in Avukatı Abdullah Balta’ya, Keskin’i bir sonraki duruşmada sanık sandalyesinde ifade vermek üzere duruşmada hazır edip etmeyeceğini, aksi takdirde kolluk kuvvetleri ile duruşmada hazır edeceğini belirtti. Keskin’in Avukatı Balta da, ‘Hâkime Keskin’i  5 Kasım 2015 tarihine ertelenen 2’nci duruşmada muhakkak hazır edeceğini ve yakalama kararının çıkarılmamasını istedi.

 

BELEDİYECİLER NEDEN HÂKİM KARŞISINDA?

Sultanbeyli’de bir hissedarın, hissedar olduğu 1418 no’lu parselde eski AK Partili Belediye Başkanı Alaattin Ersoy’un sahibi olduğu Ersoy Hastanesi’nin imar kanununa, plan ve projelere aykırı yapılması sebebiyle Belediye Encümeninin almış olduğu yıkım kararını Belediye Yönetiminin uygulamaması neticesinde dava açıldı. Planlara uygun olmayan yapının yıkılması hakkındaki yargı kararlarını yerine getirmeyen belediye yönetimi görevi kötüye kullanmak ve kaçak yapılaşmaya göz yummaktan sanık sandalyesine oturdular.  İlk duruşma Anadolu 26. Asliye Ceza Mahkemesinde 29 Mayıs 2015 tarihinde yapıldı. Bir sonraki duruşma 5 Kasım 2015 tarihine ertelendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık