kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Başkan Keskin Sultanbeyli’ye 2 ayrı Metro Hattı kazandıracak!

Başkan Keskin Sultanbeyli’ye 2 ayrı Metro Hattı kazandıracak!

Yapılan kamuoyu yoklamalarına göre Sultanbeyli’de yüzde 70 oranıyla İstanbul’un diğer ilçelerine göre rekor bir oy alması beklenen Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, geçtiğimiz hafta sonu 34 projesini kamuoyuyla paylaştı. Her biri ilçeyi marka haline getirecek olan projeler arasında metro da bulunuyor. Başkan Keskin, metroyu da ilçeye kazandırarak Sultanbeyli’de ulaşım sorununa köklü bir çözüm üretmiş olacak.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2014 Salı 14:32
Başkan Keskin Sultanbeyli’ye 2 ayrı Metro Hattı kazandıracak!
Sultanbeyli’nin 25 yıllık hayali TEM’i hizmete açan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yeni projeleriyle de rakiplerine bir hayli fark attı. Görev süresi boyunca İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilişkilerini canlı tutarak ilçeye yeni otobüsler ve yeni hatlar kazandırarak Sultanbeyli’ye ulaşımı kolaylaştıran Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yine vatandaşı merkeze alan hizmetlere imza atacak.

Metro Tarihini Başkan Keskin erkene çektirdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş geçtiğimiz yıl İstanbul genelinde yapılacak olan metroların güzergahlarını ve tarihlerini açıklamıştı. 2019 yılından sonra Sultanbeyli’ye gelecek metronun tarihini Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç yaptıkları lobiyle erkene çektirdi. 2019 yılı dolmadan metronun ilçenin hizmetine sunulması planlanıyor. Bununla birlikte hızlı tren hattının ilk durağının da ilçeye çok yakın olması Sultanbeyli’yi adeta Anadolu yakasının cazibe merkezi yapacak.

Bu projelerle birlikte ilçenin trafik yükünü hafifletecek yeni kavşaklar ve yol güzergahları da hayata geçirecek olan Başkan Keskin, yan yollar ile otoban girişi arasında kavşak yapmayı hedefliyor. Ayrıca bazen olumsuz hava koşullarında bir keşmekeş haline gelen Fatih Bulvarı ve Çiftlik Kavşağını da yeniden düzenleyecek olan Başkan Keskin, Fatih Bulvarı ve ana arterlerde prestij cadde düzenlemeleri yaparak ilçenin sorunlarını geride bırakmasını sağlayacak. Sultanbeyli-Kurtköy yan yol bağlantılarının da uzatılmasını da sağlayacak olan Başkan Keskin bölgenin ekonomik olarak canlanmasını hedefliyor.

Ne Diyor?

Sultanbeyli’ye 2 Ayrı Metro Hattı

Hüseyin Keskin’in Kadir Topbaş’tan 2019 öncesinde Sultanbeyli’ye ulaştırılması sözünü aldığı metro projesi ilçeyi ulaşımda TEM’den sonra yeniden çağ atlatacak gibi görünüyor. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattı Sancaktepe üzerinden Sultanbeyli’ye ulaşacak. Yine Kadıköy-Ataşehir-Ferhatpaşa-Sultanbeyli güzergahında ikinci metro hattı da Sultanbeyli halkının İstanbul’un bir çok noktasına rahatlıkla ulaşmasını sağlayacak.

Neyi Amaçlıyor?

Sultanbeyli iki ayrı metro hattı kazanarak ulaşımdaki tüm sorunlarını geride bırakacak. İlçe dışına çıkmak isteyenler Sultanbeyli’den metroya binerek kesintisiz ulaşımla her yere gidebilecek. Bu hizmetin bu kadar erken gelmesinin tek sebebi Başkan Keskin’in konuyu takip etmesi ve Kadir Topbaş ile ikili ilişkilerinin çok kuvvetli olmasıdır.

Ne Diyor?

Yan Yollar İle Otoban Girişi Arasında Kavşak Projesi

Kuzey yan yol ile güney yan yol arasında bağlantıyı sağlayan otoban alt geçidinin iki tarafında inşa edilecek katlı kavşaklarla yan yollar ve otobana girişte yaşanan trafik yoğunluğunun azaltılması sağlanacak.

Neyi Amaçlıyor?

Yan yollar ile otoban girişi arasında kavşak yapacak olan Başkan Keskin otoban girişinde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltacak.

Ne Diyor?

Fatih Bulvarı ve Çiftlik Kavşağının Yeniden Düzenlenmesi

Fatih Bulvarı ile Bosna Bulvarı’nın birleştiği Çiftlik Kavşağı’nda yapılacak kavşak projesi ile yaşanan trafik sıkıntısı çözüme kavuşacak.

Neyi Amaçlıyor?

Daha önce Mecidiye de ve Uzundere köprüsünde yaşanan trafik sorununu kazandırdığı köprülü kavşaklarla çözen Başkan Keskin buna benzer bir uygulamayla da Fatih Bulvarı ve çiftlik köprüsünde yaşanan sorunu geride bırakmak istiyor.

Ne Diyor?

Fatih Bulvarı ve Ana Arterlerde Prestij Cadde Düzenlemeleri

Hüseyin Keskin, kent dokusunu güzelleştirmek amacıyla prestij cadde düzenlemelerine devam etmeyi planlıyor. Kaldırım ve tretuvar çalışmaları da bu dönemde tamamlanacak.

Neyi Amaçlıyor?

Beş yılda yaptığı prestij cadde ve tretuar çalışmalarıyla ilçenin çehresini değiştiren Başkan Keskin, bu uygulamasına devam edecek ve ilçenin güzelleşmesini sağlayacak.

Ne Diyor?

Sultanbeyli-Kurtköy Yan Yol Bağlantılarının Uzatılması

Mecidiye mahallesinde bulunan yan yolların Kurtköy istikametinde uzatılarak Sultanbeyli - Şekerpınar bağlantısı sağlanacak.

Neyi Amaçlıyor?

Mecidiye ve Akşemsettin Mahallelerinde bulunan yan yolları uzatarak bu bölgenin gelişmesi ve ulaşımının kolaylaşmasını sağlayacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık