kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Atlaspark AVM ruhsatsız mı?

Atlaspark AVM ruhsatsız mı?

Geçtiğimiz günlerde açılışı belediye başkanı tarafından yapılan Atlaspark AVM’nin iş bitirmesi tamamlanmadığı için ruhsat verilmediği iddia ediliyor. Tevhit (birleştirmenin) resmi olarak yapılmadığından dolayı Sultanbeyli yerel basınında haber konusu olan Atlaspark AVM, gün geçmiyor ki yeni bir iddiayla gündeme geliyor.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2015 Perşembe 11:15
Atlaspark AVM ruhsatsız mı?
İŞ BİTİRMESİ TAMAMLANMAMIŞ

27 Ağustos 2015’te açılışı gerçekleştirilen Atlaspark AVM’de imar yolsuzluğunun yanı sıra ruhsat probleminin de olduğu iddiası ortaya çıktı. İddiaya göre AVM inşaatı tamamlanamadığı için iş bitirme ve iskan iznini alamamış. İskanı olmadığı için de belediyeden ruhsat alamayan AVM kaçak açıldığı iddia edildi. Geçtiğimiz günlerde 2 ayrı parselden oluşan AVM inşaat alanına tevhit (birleştirme) yapılmadan birleşik inşaat yapıldığını gazetemizde haber yaparak sizlere duyurmuştuk. Her gün yeni bir iddia ile gündeme gelen Atlaspark AVM ile ilgili gerek belediye yönetimine gerekse de AVM yönetimine bazı sorular yönelttik. Ancak sorulan soruların üzerinden birkaç gün geçmesine rağmen hiçbir yetkiliden bir cevap alamadık. Belediye ve AVM’ye sorduğumuz soruları bir kez daha soruyoruz.

 

1- AVM’nin iş bitirmesi tamamlanmış mı?

2- AVM’nin iskanı alınmış mı?

3- AVM’nin ruhsatı var mı?

4- Tevhit (birleştirme) resmi olarak uygulanmış mı?

 

ATLASPARK AVM RUHSATSIZ MI?

Daha önceki yayınlarımızda yaptığımız haberlerin bir bölümünü hatırlatmak için yeniden yayınlıyoruz. Uzun yıllardır bir türlü şeffaf hale getirilemeyen Sultanbeyli Belediyesi’nin imar biriminde saklanan gerçekler yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

Yapımı yılan hikâyesine dönen ve yapım aşamasında belediye tarafından mühürlenen Banka Asya iştiraki Tuna GYO’nun iken daha sonra bir kısım hisselerinin başka bir gruba satıldığı Atlaspark AVM inşaatı ile ilgili büyük bir imar yolsuzluğu iddiası ortaya atıldı.

Abdurrahman Gazi Mahallesi Fatih Bulvarı üzerinde yer alan 5552 Ada 13 Parsel ve 5553 ada 16 Parselde yer alan arazilerin tevhit (birleştirme) yapılmadan birleşik inşaat yapıldığı iddia edildi. Ayrıca iki parselin yaklaşım alanlarına da kaçak yapılaşma yapıldığı ve binanın bütünleştirildiği iddia ediliyor. İmar kanununa aykırı olarak yapıldığı iddia edilen bu uygulamanın ortaya çıkmasıyla, AVM’nin yıkılmasına ve bu kanuna aykırı uygulamaya imza atan kişilerin de hukuken ceza almasına sebep olacağı kamuoyunda konuşuluyor.  Yaklaşık bir hafta önce yayınladığımız bu haberin ardından gazetemize telefonlar ve mailler gelmeye başladı.

Sultanbeyli’de sade vatandaşların bir çivi dahi çakmalarına izin vermeyen belediye yetkilileri nasıl oluyor da böylesine muazzam büyüklükte bir yapının iş bitirmesi olmadan ve ruhsatı verilmeden açılışına izin veriliyor.

Yine bazı iddialara göre Atlaspark AVM yönetimi Belediyenin bu alanlardan sorumlu yetkililerine baskılar yaparak ruhsat almak istediği, ama bu yetkililer işin tamının bitmediğinden dolayı ruhsat vermeye yanaşmadıkları söyleniliyor. Diğer bir iddia ise AVM’nin %60’nın tamamlandığını geriye kalan %40’nın henüz tamamlanmadığını ve diğer eksiklerinde giderilmediği için ruhsat alamadığı konuşuluyor. Bütün bunlara rağmen Atlaspark AVM’nin açılışının gerçekleşmesi ve belediye başkanının açılışa katılması kafalarda soru işaretlerini bırakıyor.

 

İDDİALARLA İLGİLİ SESSİZLİK DEVAM EDİYOR

Daha önce Sinpaş Liva, şimdi ise Atlaspark AVM gibi büyük projelerde imar yolsuzlukları ile anılan Sultanbeyli belediyesinin sessiz kalmasına bir anlam verilemiyor. Vatandaşın bir çivi çakmasına dahi izin vermeyen Sultanbeyli belediyesi nasıl oluyor da böylesine ciddi bir iddia ile karşı karşıya kalabiliyor.

Gazetemize gelen son bilgilere göre Atlaspark AVM’nin iş bitirmesi olmadığı için iskan ve ruhsat alamadığıdır. Bu iddiaları neden olduğu konuları sorular haline getirerek yetkili mercilere sorduk. Ancak bu güne kadar herhangi bir yetkili bu konuda bir cevap vermiş değil. Daha önce belirttiğimiz gibi Atlaspark ve diğer yapıların imar usulsüzlüğü iddialarını netliğe kavuşturana kadar bu konudaki yayınlarımıza devam edeceğimizi ve takipçisi olacağımızın kamuoyuna bir kez daha belirtmekte fayda görüyoruz. Kaynak: habertakip.org

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık