kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem Ahmet Yesevi ve Mehmet Akif Mah. TEM üstgeçidiyle birleşiyor

Ahmet Yesevi ve Mehmet Akif Mah. TEM üstgeçidiyle birleşiyor

Sultanbeyli Belediyesi tarafından yapımına başlanan Ahmet Yesevi ve Mehmet Akif Mahallelerini birbirine bağlayan üstgeçidin, cumartesi gecesi saat 24’ten sonra kirişleri yerleştirildi. Yerleştirme işlemi için TEM Otoyolu bir süreliğine çift yönlü trafiğe kapatıldı.

Giriş Tarihi: 1 Mart 2015 Pazar 12:10
Ahmet Yesevi ve Mehmet Akif Mah. TEM üstgeçidiyle birleşiyor
Ahmet Yesevi Mahallesi ve Mehmet Akif Mahallesi’ni birbirine bağlayan üstgeçidin kirişleri yerleştirildi. Cumartesi gece saat 24’ten sonra TEM Otoyolu’nun Sultanbeyli bölümü kapatılarak yapılan işlemde hiç bir sorun yaşanmadı. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin üstgeçidin yerleştirilme işlemini yerinde kontrol etti. Üstgeçit çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Keskin, “Üstgeçit üç kirişten oluşuyor. Kirişlerin her birinin uzunluğu 41 metre. Yaya geçidimizin ortalama üç metre genişliği olacak. Bu gece E-6 yolu’nun Sultanbeyli bölümü kademeli olarak trafiğe kapatıldı. Bundan dolayı İstanbullulardan özür diliyoruz. Bizim için önemli bir çalışmaydı. Bundan sonra da üstgeçidimizin hızla bitirilmesi için çalışmalar yürüteceğiz” dedi.

“Üstgeçit Engelli Ulaşıma Göre Planlandı”

Yeni yapılan üstgeçidin tamamen engelli ulaşımına elverişli olduğunu ifade eden Başkan Keskin, “Üstgeçit asansörlü şekilde tasarlandı. Engelli kardeşlerimizin de rahatça ulaşımını sağlamasını istiyoruz. Ahmet Yesevi Mahallemizde yaşayan kardeşlerimiz çalışmalar bittiğinde ilçe meydanımıza daha kolay ulaşabilecek. Projemizin hayata geçmesinde emeği olan tüm yetkililerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık