kizilay_banner_120X600
kizilay_banner_120X600

Ana Sayfa Gündem 15 Temmuz şehitleri TEM Orhanlı gişelerinde anıldı

15 Temmuz şehitleri TEM Orhanlı gişelerinde anıldı

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi esnasında şehit olan vatandaşlar şehit oldukları TTEM Orhanlı gişelerinde düzenlenen törenle anıldı.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2017 Pazartesi 18:02
15 Temmuz şehitleri TEM Orhanlı gişelerinde anıldı

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde esnasında Orhanlı Gişeleri'nde şehit olanlar anıldı. Anma programına Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarıyla gaziler ve vatandaşlar katıldı. Anma programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Şehitler için Kur'an-ı Kerim okunarak ilçe müftüsü Burhan Keleş tarafından dua yaptırıldı. Vatandaşlar yapılan duaya eşlik etti.

Anma programında konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, "Orhanlı Gişeleri 15 Temmuz'da en büyük destanların yazıldığı yerlerden biridir. Ülkemizi bölmeye cennet vatanımızı işgal etmeye kalkışan FETÖ hainlerine karşı vatan sevgisiyle yazılan destan tüm dünyaya örnek olmuş, necip milletimiz vatan sevgisini gözler önüne sermiştir. Devletimizi ortadan kaldırmak isteyenler direnişimiz karşısında şaşkına dönmüş, kuklaları ve onların uşakları bozguna uğramıştır. 15 Temmuz yeni bir mücadelenin dönüm noktasıydı. Dirilişimizin anahtarıydı" dedi.

Orhanlı Gişeleri'ndeki direnişin önemine değinen Başkan Keskin, "Halkımız o gece TEM otoyoluna inerek yolu kapattı. Bu kapatılan otobandan silahlı askeri öğrenci dolu 3 otobüs o zamanki ismiyle Boğaziçi Köprüsü'ne gidememişti. Gitmiş olsaydı oradaki katliam daha farkı olabilirdi. Sultanbeyli halkımız bunu engelledi" diye konuştu.

Tekerlekli sandalyesiyle anma programına katılan Orhanlı Gişelerde vurularak gazi olan Ayşenur Tolun, "O gece Allah ve vatan için yola çıktık. Hainleri televizyonda o şekilde görünce ülkemiz işgal etmek istediklerini görünce yerimizde duramadık ve buraya geldik. Geldiğimizde burada büyük bir kalabalık vardı. Ne olduğunu anlamaya çalışırken gişelere iki tane askeri araç geldi. Geldikleri gibi araçlarından inerken taramaya başladılar hepimizi. Kurşun omurgama isabet etti. hastaneye yetiştirildim. Şehitler verdik, bacağımı kaybettik . Allah bize mucizelerini gösteriyor, kaybedenler onlar olacak" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

AYGAD birlik ve beraberlik mesajı verdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık